Pereiti prie turinio

Gyvatės apkabinimas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Gyvatės apkabinimas

PavadinimasEl abrazo de la serpiente
Kilmės šalis Kolumbija
Venesuela
Argentina
RežisieriusCiro Guerra
Scenaristas (-ai)Ciro Guerra
Jacques Toulemonde Vidal
KompozitoriusNascuy Linares
VaidinaBrionne Davis
Nilbio Torres
Antonio Bolívar
Jan Bijvoet
Metai2015
Žanrasdrama
Trukmė125 min.
Kalbaispanų
kubėjų
huitotų
tikunų
vananų
portugalų
vokiečių
anglų
lotynų
IMDb įrašas

Gyvatės apkabinimas (isp. El abrazo de la serpiente) – 2015 m. sukurtas bendras Kolumbijos, Venesuelos ir Argentinos autorių filmas. Režisierius – kolumbietis Siras Gera. Filmas laimėjo virš 10 laimėjimų įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose ir buvo nominuotas „Oskarui“.

Filmas paremtas vokiečių etnologo Teodoro Kocho-Grunbergo (1872–1924) ir amerikiečių biologo Ričardo Evanso Šulco dienoraščiais.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filmo veiksmas vyksta rytų Kolumbijoje, Amazonės džiunglėse. Sergantį vokiečių etnologą Teo fon Martijų jo pagalbininkas Manduka atgabena pas vienišą šamaną Karamakatę. Šamanas imasi gydyti baltąjį, bet sako, kad jį galintis išgydyti tik jakrunos augalas, kurį turi jo gentainiai. Greta vaizduojama kita istorija: amerikiečių botanikas Evanas sutinka seną Karamakatę ir, remdamasis Teo užrašais, taip pat ieško jakrunos.

Keliautojai regi kaučiuko rinkėjų nežmoniškumą, džiunglių viduryje esančią katalikišką misiją, kurią valdo sadistiškas vienuolis, o kitą kartą – mesiju pasiskelbęs brazilas. Karamakatė – savo genties netekęs šamanas – atskleidžia tradicinę pasaulėvoką, dvasinį mokymą.

  • Nilbio Torres – jaunas šamanas Karamakatė
  • Antonio Bolívar – senas Karamakatė
  • Jan Bijvoet – vokiečių etnografas Teo fon Martijus
  • Brionne Davis – amerikiečių botanikas Evanas
  • Luigi Sciamanna – Gasparas
  • Yauenkü Migue – Teo pagalbininkas Manduka
  • Nicolás Cancino – Anicetas

Filmas laimėjo Kanų, Limos, Mar del Platos, Roterdamo, Jerevano, Odesos, Rivjeros, Sandenso ir kt. festivalių apdovanojimus, bei pateko į penketuką „Oskarams“ nominuotų filmų geriausio kitakalbio filmo kategorijoje.