Pereiti prie turinio

Grafas Sen Žermenas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Grafo Sen Žermeno portretas (dailininkas nežinomas)

Grafas Sen Žermenas (pranc. Comte de Saint-Germain 1699 m. – 1784 m.) – viena spalvingiausių XVIII a. asmenybių. Įvairiais vardais gyveno Anglijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje ir kitur. Garsėjo kaip alchemikas, burtininkas, amžinojo gyvenimo eliksyro išradėjas. Buvo labai turtingas.

Asmenybė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grafas Sen Žermenas buvo talentingas ir vienišas. Puikiai grojo keletu instrumentų, turėjo gerą atmintį, puikią fantaziją. Buvo gan neblogas dailininkas, išmanė mediciną, rašė eilėraščius, kūrė sonatas, arijas, įvairius kūrinius instrumentui kurį labiausiai mėgo – smuikui.

Gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sen Žermenui teko pagyventi Persijos šacho Nadiro dvare, garsusis mistikas bandė perprasti gamtos paslaptis. Po Persijos jis gyveno Anglijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Indijoje ir vėl Europoje. Jis gyveno ir puošėsi taip, kad gandas apie jo turtus jį pralenkdavo. Sakoma, kad mokėjo išgauti auksą ir brangakmenius. Puikiai mokėjo gaminti dažus audiniams, išrado švytinčius dažus, kuriais tapė savo paveikslus. Jį rėmė ir juo tikėjo Europos valdovai bei persų šachas. Manoma, kad Sen Žermenas priklausė masonų ložei.