Generolo majoro rango kapitonas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Generolo majoro rango kapitonas (rus. капитан генерал-майорского ранга, капитан ранга генерал-майорского) – 1764–1798 m. egzistavęs Rusijos imperijos karinio laivyno aukščiausiojo karininko karinis laipsnis, tuo metu žemiausias šioje kategorijoje. Jis buvo žemesnis už kontradmirolą ir aukštesnis už brigadininko rango kapitoną (lygų brigadininkui armijoje arba maždaug kapitoną komandorui laivyne kitais laikais).

Šis laipsnis įvestas 1764 m. kovo 2 d. caro įsaku.

Rangų lentelėje priskirtas IV klasei.
Šį laipsnį gaudavo savo laikotarpį atitarnavę brigadininko laipsnio kapitonai, kuriems nebuvo kontradmirolo laipsnio vertų pareigybių vakansijų. Laipsnis laikytas jau admirolišku, jį turintys laivyno karininkai faktiškai vykdydavo kontradmirolų pareigas, bet labiau ribotai. Jie vadovaudavo mažiems uostams, stambiausiems linijiniams laivams, nedidelėms eskadroms. Didelėse eskadrose kartais vadovaudavo ariergardui.

Į generolo majoro rango kapitonus kreipdavosi „Ваше превосходительство“.

1798 m. sausio 1 d. buvo įvestos naujos laivyno pareigybės, kartu buvo pakeisti ir laipsniai. Generolo majoro rango kapitono laipsnis buvo atšauktas. Deramą laikotarpį atitarnavusiems brigadininko rango kapitonams nurodyta toliau vadintis kapitonais komandorais ir tarnauti turint šį laipsnį, kol atsiras kontradmiroliškų vakansijų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]