Pereiti prie turinio

Gedimino 11

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasPolitinis trileris
Režisierius (-iai)Raimundas Banionis
VaidinaAlgirdas Gradauskas
Tomas Žaibus
Eimutis Kvoščiauskas
Vidas Jakimauskas
Rimantė Valiukaitė
Liubomiras Laucevičius
Kilmės šalis Lietuva
Sezonų skaičius2
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Rolandas Skaisgirys
TrukmėApie 50 minučių (I sezonas), 45 minutės (II sezonas)
Transliacija
Originalus kanalasBTV (pirmas sezonas), TV3 (antras sezonas)
Originalus laikotarpis2001 m. pavasarį (BTV) 2010 m. gegužės 31 d. - 2010 m. rugpjūtis (TV3)

Gedimino 11 – lietuviškas televizijos serialas, pasirodęs 2001 m. balandį per BTV ir atgimęs 2010 m. pavasarį per TV3. Jame pasakojama apie Lietuvą sukrėtusius politinius įvykius. Serialas buvo kurtas remiantis skandalinga „Mažeikių naftos“ istorija.

Tęsinys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2010 m. pasirodė šio populiaraus žiūrovų tarpe serialo 12 serijų tęsinys, rodytas per TV3. Pavadinimas išliko tas pats, tačiau naujose serijose pasakojama apie „Leo LT“ istoriją. Jame vaidina ir dauguma tų pačių aktorių. Serialo tęsinys buvo simboliškai pristatytas priešais Vyriausybės pastatą.

2011 m. serialas buvo nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų „Geriausio televizijos filmo“ kategorijoje.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Siužetas čia yra priemonė, per kurią pasakojami ekonominiai, politiniai įvykiai, moraliniai, etikos dalykai, valdžios santykis su žmonėmis. Serialo kūrėjai leidžia įsivaizduoti, kaip veikia nematomas politikos mechanizmas, meistriškai žongliruoja svarbių šalies įvykių interpretacijomis, o kitąsyk susaisto valdžią ir visuomenės atstumtuosius artimiausiais ryšiais. Įvykiai verda ne tik Vyriausybėje, kurios adresas Gedimino g. 11, bet ir Seime, prezidentūroje, konspiraciniuose butuose ar miškuose, greta lavonui kasamos duobės.

Kūrybinė grupė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • (Albinas Keleris) – Ignas Ruzgys – Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas. Liudos vyras. Sido tėvas. Didžiausias Aurimo Vizgirdos politinis konkurentas, dirbantis išvien su Aleksu Dauniu ir Raimundu Antaura. Buvo šantažuojamas vaizdo kasete, kurioje jis užfiksuotas besimylįs su prostitute, kuri tą pačią naktį buvo nužudyta.
  • (Saulius Mykolaitis) – Tomas – LR premjero asmens sargybinis, vėliau dirbęs STT. Agnės vaikinas. Buvęs Virgos vaikinas. Geriausias Rimo draugas. Tiek būnant pavaldžiam premjerui, tiek iki tol dirbo kartu su Juozu apsaugos firmoje „Wolf Security“ iki kol nebuvo pašautas ir pasiųstas į komą.
  • (Rimantas Bagdzevičius) – Aleksas Daunys – stambus Lietuvos verslininkas, rėmęs Igno Ruzgio politinę liniją. Buvo vienas prekybos bei lengvosios pramonės kompanijos „Kapitalo investicijos“ akcininkų. Simpatizavo Agnei.
  • (Regimantas Adomaitis) – Raimundas Antaura – vieno įtakingiausių spaudos leidinių Lietuvoje vyr. redaktorius, dirbęs kartu komandoje su Ignu Ruzgiu ir Aleksu Dauniu. Dėl įvairių aplinkybių kartais mesdavosi į Aurimo Vizgirdos ir Vaclovo Butauto pusę. Jautė didžiulę neapykantą Tomui. Dėl populiarumo ir reitingų dažnai pamindavo sąžinę ir vertybes.
  • (Liubomiras Laucevičius) – Aurimas Vizgirda – Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas, buvo sudaręs koaliciją su Ignu Ruzgiu, Vaclovo Butauto statytinis.
  • (Vytautas Tomkus) – Vaclovas Butautas – vienas didžiausių, turtingiausių ir įtakingiausių verslo magnatų Lietuvoje. Turėjo savo žmonių policijoje, ministerijose, bei pasieniuose. Veikė išvien su Aurimu Vizgirda, per jį darė politinius sprendimus Seime.
  • (Aleksas Kazanavičius) – Romas Mileris – Vaclovo Butauto žmogus jo apsaugos skyriuje. Turėjo ryšių policijoje ir nusikalstamose struktūrose, pats buvo ganėtinai švarus. Dažniausiai spręsdavo Butauto nešvarius reikalus. Didžiausias Tomo priešas.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]