Fontenė su Bua

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Fontenė su Bua
pranc. Fontenay-sous-Bois
      
Saint-Germain L'Auxerrois bažnyčia
Laiko juosta: (UTC+1)
------ vasaros: (UTC+2)
Valstybė Prancūzijos vėliava Prancūzija
Regionas Il de Fransas
Departamentas Marnos slėnis
Gyventojų (2005) 51 100
Plotas 5,58 km²
Tankumas (2005) 9 158 žm./km²
Pašto kodas 94033/94120
Vikiteka Fontenė su Bua

Fontenė su Bua (pranc. Fontenay-sous-Bois) – komuna rytiniuose Paryžiaus priemiesčiuose, Prancūzijoje. Ji yra 9,3 km nuo Paryžiaus centro.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1929 metais Fontenė su Bua komuna prarado daugiau kaip trečdalį savo teritorijos, kai Paryžius prisijungė Venseno mišką, kurio didelė dalis priklausė Fontenė su Bua.

Demografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Imigracija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Fontenė-sous-Boiso gyventojų gimimo vieta (1999 m.)
Gimę Prancūzijos metropolijoje Gimę už Prancūzijos metropolijos ribų
80,0 % 20,0 %
Gimę Prancūzijos užjūrio teritorijose Gimę užsienio šalyse ir turintys Prancūzijos pilietybę¹ EU-15 imigrantai² Ne EU-15 imigrantai
2,2 % 3,3 % 4,5 % 10,0 %
¹Šią grupę sudaro „pied-noir“ („juodakojai prancūzai“), iš Šiaurės vakarų Afrikos, kurie įgijo Prancūzijos pilietybę gimimo metu (dažniausiai jie buvo Prancūzijos kolonijų elitas), ir kitose užsienio valstybėse gimę Prancūzijos emigrantų vaikai. Užsienio šalis suprantama kaip, ne Prancuzijos dalis 1999 metais, todėl, pavyzdžiui, žmogus gimęs Alžyre 1950 metais, kai Alžyras buvo Prancuzijos kolonija, yra įrašomas į Prancūzijos statistikos sąrašą kaip asmuo, gimtęs užsienio šalyje.
² Imigrantai, asmenys, gimę užsienio šalyje, neturintys Prancūzijos pilietybės. Imigrantas įgijęs Pranzūzijos pilietybę vis dar yra laikomas imigrantu Prancuzijos statistikos sąrašuose. Asmenys, gimę Prancuzijoje ir turintys užsienio pilietybę (imigrantų vaikai), nėra įrašyti į sąrašą kaip imigrantai.

Transportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Fontenė su Bua aptarnauja Fontenė su Bua stotis, Paryžiaus RER A linija. Taip pat Val de Fontenė stotis, Paryžiaus RER A ir RER E linijos.

Nuotraukos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rozetės fontanas per II pasaulinį karą buvo prarastas. Bet po kelerių metų atsitiktinai buvo rastas pietinėje Prancūzijoje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]