Ernestas Habsburgas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ernestas Habsburgas
Austrijos erchercogas
Habsburgų dinastija
Gimė 1553 m. liepos 15 d.
Mirė 1595 m. vasario 12 d. (41 metai)
Tėvas Maksimilianas Habsburgas
Motina Marija Ispanė
Austrijos erchercogas
Nyderlandų štatgalteris
Vikiteka Ernestas Habsburgas

Ernestas (vok. Ernst; 1553 m. liepos 15 d., Viena – 1595 m. vasario 12 d., Briuselis) – Austrijos erchercogas, Nyderlandų štatgalteris.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ernestas gimė 1553 m. liepos 15 d. Vienoje, buvo Šventosios Romos imperijos imperatoriaus Maksimiliano II ir Marijos Ispanės trečiasis sūnus. Jis buvo auklėjamas Ispanijos rūmuose kartu su vyresniuoju broliu Rudolfu prižiūrint Austrijos diplomato Adamo fon Ditrichšteino. Du kartus, 1573 ir 1575 metais, buvo kandidatas į Lenkijos sostą. 1576 metais, po vyresnio brolio karūnacijos ir jo išvykimo į Prahą, Ernestas tapo Austrijos erchercogystės gubernatoriumi.

Ernesto Habsburgo antkapinis paminklas

1590 metais Ernestas tapo Vidinės Austrijos gubernatoriumi kaip mažamečio pusbrolio Ferdinando regentas ir persikėlė į Gracą, kur taip pat aktyviai rėmė kontrreformaciją. 1594 metais jis buvo paskirtas ispanų Nyderlandų štatgalteriu. 1595 metų sausį, kada Prancūzijos karalius Henrikas IV paskelbė karą Ispanijai ir pakvietė į sąjungininkus Olandiją, Ispanijos Nyderlandai tapo prispausti iš abiejų pusių. Erchercogas inicijavo taikos sutarties sudarymą, bet dėl jo staigios mirties 1595 m. vasario 12 d. derybos nutrūko.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]