Pereiti prie turinio

Ericsson

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ericsson logotipas
Ericsson būstinė Stokholme

Ericsson (Telefonaktiebolaget L. M. Ericsson) – viena didžiausių Švedijos kompanijų, telekomunikacinės ir duomenų perdavimo įrangos gamintojas. Pagrindinė veikla – mobilaus ryšio technologijos, duomenų perdavimas, telekomunikacijos. Pagrindiniai klientai – įmonės, tinklo naudotojai ir tinklo paslaugų teikėjai. Tiesiogiai ar per priklausomas įmones užsiima ir kabelinės televizijos, IP televizijos paslaugų teikimu.

Bendrovę 1876 m. įkūrė Lars Magnus Ericsson kartu su savo draugu Carl Johan Andersson kaip telegrafo įrangos remonto dirbtuvės. Kompanija buvo įsikūrusi Drottninggatan 15, centriniame Stokholme. XX a. pradžioje Ericsson dominavo pasaulinėje telefono komutacinių stočių rinkoje, bet pavėlavo diegiant automatinę įrangą. Didžiausia pasaulyje rankinė telefono komutacinė stotis, aptarnaujanti 60 000 linijų Ericsson buvo įrengta Maskvoje 1916 m. XX a. dešimtajame dešimtmetyje Ericsson turėjo 35-40 procentų mobiliųjų telefonų sistemų rinkos dalį.

Būstinė yra Stokholme, atstovybės turimos ar veikla vystoma daugiau nei 150 pasaulio šalių. Švedijoje kompanijoje dirba apie 20 000 darbuotojų, dideli padaliniai yra JAV, Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Airijoje, Brazilijoje, Kinijoje.

Kaip ir daugelyje telekomunikacijų įrangos gamintojų, Ericsson patyrė didelių nuostolių per telekomunikacijų rinkos krizę XXI a. pirmaisiais metais. Kompanija atleido dešimtis tūkstančių darbuotojų visame pasaulyje, siekdama sumažinti nuostolius.

2004 m. Ericsson vėl ėmė gauti pelną iš savo veiklos. Mobiliųjų prietaisų padalinys buvo performuotas į bendrą su Sony įmonę, pavadintą Sony Ericsson.