Ergo Proxy

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ergo Proxy
Žanras Kiberpankas, detektyvas, filosofinis
TV anime
Režisierius Shukō Murase
Studija Manglobe
Kanalas Japonija WOWOW, AT-X
Jungtinės Amerikos ValstijosKanada Animax, Funimation
Rodymo laikotarpis 2006 m. vasario 25 d. –
2006 m. rugpjūčio 12 d.
Serijų sk. 23

Ergo Proxy – mokslinės fantastikos anime serialas, sukurtas studijos „Manglobe“. Premjera Japonijoje įvyko 2006 m. vasario 25 d. palydovinės televizijos tinkle „WOWOW“. Režisierius – Šuko Murasė, scenarijaus autorius – Dai Sato. „Ergo Proxy“ apibūdinimas kaip tamsioji mokslinė fantastika su detektyvo ir filosofijos elementais. Seriale panaudota 2D skaitmeninės plastikinių plėvelių animacijos, 3D kompiuterinio moduliavimo ir skaitmeninių specialiųjų efektų kombinacija.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Istorijos pasakojimas prasideda ties futuristiniu kupoliniu miestu pavadinimu Rombo (Romdeau), pastatytu siekiant apsaugoti jo gyventojus nuo ekologinės katastrofos, įvykusios prieš tūkstančius metų. Šioje utopijoje žmonės taikiai koegzistuoja su androidais, žinomais kaip AutoReivs, kontroliuojami visavaldės sistemos. Serija žmogžudysčių, įvykdytų robotų ir autoreivų, užsikrėtusių Cogito virusu (suteikiančiu jiems savarankiškumą), ima grasinti sutrikdyti subtiliai subalansuotą Romdo socialinę tvarką. Nepastebima vyriausybė kurį laiką vykdė eksperimentus su paslaptingomis humanoidinėmis būtybėmis, vadinamomis Proxy. Manoma, kad Proxy (apibūdinami kaip dievų pavidalo, nemirtingos, visagalės, visur esančios ir visažinės būtybės) yra raktas į žmonijos išlikimą.

Re-L (arba Ree-EL; dar taip pat R.E.A.L. Romdo piliečių duombazėje) Mayer pavedama ištirti keletą žmogžudysčių su jos autoreivu partneriu Iggy. Ji susiduria su dvejais nežinomais ir labai galingais padarais. Re-L vėliau išsiaiškina, jog su visu tuo kažkaip susiję Proxy. Kitas pagrindinis veikėjas, imigrantas iš kupolinio miesto Mosko Vincentas Lo, kaip atskleidžiama, taip pat vienokiu ar kitokiu būdu yra susijęs su pastaraisiais įvykiais.

Garso takelis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Japonijoje atitinkamai 2006 m. gegužės 25 d. ir rugpjūčio 25 d. leidyklos „Geneon Entertainment“ buvo išleisti du originalūs garso takeliai pavadinimu „Ergo Proxy OST opus01“ ir „Ergo Proxy OST opus02“. Abiems muziką parašė kompozitorius Jošihiro Ikė (Yoshihiro Ike). Pirmasis talpina keletą dainų, įskaitant įžanginę ir pabaigos melodijas, atitinkami „Kiri“ (atlieka „Monoral“) ir „Paranoid Android“ (atlieka „Radiohead“).

Dainų sąrašas

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]