Epke Zonderland

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Epke Zonderland

Epkė Zonderlandas (ol. Epke Jan Zonderland; g. 1986 m. balandžio 16 d.) – Nyderlandų gimnastas, laimėjęs aukso medalį 2012 m. olimpinėse žaidynėse už pratimus ant skersinio, laimėjęs aukso medalį 2013 m. pasaulio čempionate už pratimus ant skersinio. Jo pravardė yra „Skrajojantis Olandas“. Jo treneris Daniel Knibbeler.

E. Zonderland gimė g. 1986 m. Lemmer mieste (Fryzijoje), Olandijoje. Jis pradėjo gimnastikos pratimus, kai jam buvo ketveri metai. Jis turi du brolius ir vieną seserį, kuri taip pat tarptautinė gimnastė. Zonderland studijuoja mediciną Groningeno universitete.

E. Zonderlandas pirmą kartą sulaukė pasisekimo tarptautinėse jaunių varžybose 2004 m. Tais pačiais metais jis tapo Olandijos gimnastikos čempionu, perimdamas šį titulą iš savo vyresniojo brolio Herre. 2013 m. pasaulio čempionate Antverpene jis tapo pasaulio čempionu. Jis yra laimėjęs Europos, olimpinius ir pasaulio čempionatus. Po laimėto aukso medalio 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse, jis nusipelnė Orange-Nassau ordino.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]