Ellen DeGeneres

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Ellen DeGeneres
Gimė 1958 m. sausio 26 d. (66 metai)
Jungtinės Amerikos Valstijos Meteris, Luiziana, JAV
Sutuoktinis (-ė) Portia de Rossi (nuo 2008)
Veikla aktorė, komikė ir televizijos laidų vedėja
Vikiteka Ellen DeGeneres

Elen Lee DeGeneres (g. 1958 m. sausio 26 d.) – amerikiečių komikė, televizijos laidų vedėja ir aktorė, geriausiai žinoma kaip pokalbių šou „The Ellen DeGeneres Show“ vedėja. Yra laimėjusi keliolika „Emmy“ apdvovanojimų. 2016 metais ji buvo apdovanota laisvės medaliu, kuris yra aukščiausio laipsnio civilinis medalis JAV, suteikiamas Baltųjų rūmų.

Karjera kine ir televizijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip kino aktorė Ellen DeGeneres nusifilmavo filmuose „Jei tik šitos sienos galėtų kalbėti“, „Ponas Klaida“, komedijose „EDtv“ ir „Meilės laiškas“, animaciniame filme „Žuviukas Nemo“ įgarsino žuvelę Dory.

Ellen DeGeneres taip yra suvaidinusi ir serialuose „Ellen“ (19941998 m.) ir „Elen šou“ (20012002 m.). Ketvirtojo „Elen“ sezono metu (1997 m.) Ellen DeGeneres per Oprah Winfrey šou viešai paskelbė esanti homoseksuali.

Aktorė du kartus vedė Oskarų teikimo ceremonijas – 2007 ir 2014 m.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

19972000 m. Ellen DeGeneres palaikė romantiškus santykius su buvusia filmo „Kitas pasaulis“ aktore Anne Heche, tačiau santykiai iširo, bulvarinei spaudai įkyriai nepaliekant poros ramybėje. Vėliau Anne Heche susituokė su operatoriumi Coley Laffoon. Nuo 2001 iki 2004 m. Ellen DeGeneres susitikinėjo su aktore, režisiere ir fotografe Alexandra Hedison. 2004 m. Ellen DeGeneres ir Alexandra Hedison pasirodė ant žurnalo „The Advocate“ viršelio, nors žiniasklaidai jau buvo oficialiai pranešta apie poros skyrybas.

Nuo 2004 m. DeGeneres draugauja su buvusia serialo „Eli Makbyl“ žvaigžde australe Portia de Rossi. 2008 m. Kalifornijoje įteisinus tos pačios lyties asmenų santuokas, pora sumainė žiedus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]