Pereiti prie turinio

EasyJet

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
EasyJet
IATA
U2
ICAO
EZY
Šaukinys
EASY
Įkurta 1995 m.
Lėktuvų skaičius 202
Maršrutai 134
Priklauso EasyJet plc
Šūkis „europe by EasyJet“
„business by EasyJet“
„This is Generation easyJet“
Būstinė Londono Lutono oro uostas, Lutonas, JK
Vadovybė John Barton (pirmininkas)
Carolyn McCall (CEO)
Sir Stelios Haji-Ioannou (įkūrėjas)
Tinklalapis www.easyjet.com
EasyJet A320

EasyJet Plc – Jungtinės Karalystės skrydžių bendrovė. „Easyjet“ yra antra stambiausia mažų sąnaudų oro linijų bendrovė Europoje po „Ryanair“.[1]

Kaip ir „Ryanair“, „EasyJet“ savo verslo modelį pasiskolino iš Jungtinių Valstijų avialinijų „Southwest Airlines“. Abi bendrovės pritaikė šią strategiją Europos rinkai, pasitelkdamos tokias išlaidų mažinimo priemones kaip jungiamųjų skrydžių neteikimas arba papildomų užkandžių lėktuve siūlymas. „EasyJet“ ir „Ryanair“ nuo „Southwest“ skiriasi tuo, kad pirmosios bendrovės naudoja neseną lėktuvų parką. „Southwest“ parkui jau 14,1 metų, o „EasyJet“ – 3,4 metų.

Nepaisant to, kad šios avialinijos turi bendrą verslo idėją, „EasyJet“ strategija nuo „Ryanair“ skiriasi daugeliu aspektų. „EasyJet“ avialinijos skraidina į pagrindinius aptarnaujamų miestų oro uostus, o „Ryanair“ dažnai renkasi antrinius oro uostus, siekdama dar labiau sumažinti išlaidas. Pavyzdžiui, „EasyJet“ skrenda į Paryžiaus Šarlio de Golio oro uostą ir Paryžiaus Orli oro uostą, t. y., pagrindinius Paryžiaus oro uostus, o „Ryanair“ skraidina į mažesnį Bovė-Tijaus oro uostą, esantį 75 minutės kelio autobusu nuo Paryžiaus. „EasyJet“ taip pat dėmesį telkia į verslo keleivių pritraukimą, siūlydama patogias paslaugas, pvz., galimybę perkelti į ankstesnį skrydį be mokesčio.