Dow Jones

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Dow Jones.gif

Dau Džouns (Dow Jones) yra populiariai vadinamas Niujorko biržos indeksas (žr. skirsnį indeksai).

Dow Jones & Company yra JAV leidybos ir finansinės informacijos kompanija.

Kompaniją 1882 metais įkūrė trys žurnalistai: Charles Dow, Edward Jones, ir Charles Bergstresser. Kompanija yra listinguojama, kaip ir The New York Times bei Washington Post, tačiau kontrolė išlieka senųjų akcininkų rankose.

Leidybos verslas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis kompanijos produktas yra dienraštis The Wall Street Journal, kuriame nagrinėjami JAV verslo klausimai ir naujienos. Dienraštis pradėtas leisti 1889 liepos 8 dieną. Kitos šio dienraščio versijos:

Kiti kompanijos leidžiami leidiniai yra Barron's Magazine, savaitinė pasaulio ekonomikos ir rinkos apžvalga; mėnesinis žurnalas Far Eastern Economic Review; ir vartotojų žurnalas SmartMoney leidžiamas kartu su Hearst Corporation.

Dow Jones taip pat priklauso ir Ottaway Newspapers, Inc., kuri leidžia keletą regioninių laikraščių JAV.

Elektroninė leidyba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dow Jones Electronic Publishing turi keletą svetainių. Be elektroninių savo popierinių leidinių formų, kompanija turi svetaines CareerJournal.com, CollegeJournal.com; OpinionJournal.com, kuriame pateikiami straipsniai iš Wall Street Journal' politiškai konservatyvių vedamųjų; verslo portalus StartupJournal.com ir RealEstateJournal.com; Factiva, naujienų ir verslo paslaugų svetainę (panašią į LexisNexis), kuri dalinai priklauso Reuters.

Transliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dow Jones kartu su NBC turi CNBC televizijos kanalą Azijoje ir Europoje. Taip pat kompanija turi dvi radijo programas: The Wall Street Journal Report ir The Dow Jones Money Report.

Indeksai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dow Jones kompanija taip pat skaičiuoja ir plačiai vartojamus akcijų rinkos indeksus, tarp jų:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]