Dow Jones

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dow Jones & Company Inc.
FormaNews Corp. dukterinė įmonė
PramonėNaujienos ir leidyba
Įkurta1882 m.
Įkūrėjas (-ai)Charles Dow, Edward Jones, Charles Bergstresser
Centrinė būstinė15 Wall Street, Niujorkas, Niujorkas, JAV
Svarbiausi darbuotojaiWilliam Lewis (CEO)
Tinklalapisdowjones.com

Dow Jones & Company – JAV leidybos ir finansinės informacijos kompanija, leidžianti leidinius finansų tema. Kompanija platina Niujorko vertybinių popierių biržoje prekiaujamų vertybinių popierių kursų kitimo tendencijų informaciją, išreikštą indeksu Dow Jones (žr. skirsnį indeksai).

Kompaniją 1882 m. įkūrė trys žurnalistai: Charles Dow, Edward Jones, ir Charles Bergstresser. Kompanija yra listinguojama, kaip ir „The New York Times“ bei „The Washington Post“, tačiau kontrolė išlieka senųjų akcininkų rankose.

Leidyba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis kompanijos produktas yra dienraštis „The Wall Street Journal“, kuriame nagrinėjami JAV verslo klausimai ir naujienos. Dienraštis pradėtas leisti 1889 m. liepos 8 d. Kitos šio dienraščio versijos:

  • The Asian Wall Street Journal apie Azijos verslą;
  • The Wall Street Journal Europe apie Europos verslą;
  • The Wall Street Journal Special Editions padalinys leidžia straipsnių vertimus vietiniams ir regioniniams laikraščiams, daugiausiai Lotynų Amerikoje.

Kiti kompanijos leidžiami leidiniai yra „Barron's Magazine“, savaitinė pasaulio ekonomikos ir rinkos apžvalga; mėnesinis žurnalas „Far Eastern Economic Review“; ir vartotojų žurnalas „SmartMoney“ leidžiamas kartu su „Hearst Corporation“.

„Dow Jones“ taip pat priklauso ir „Ottaway Newspapers, Inc.“, kuri leidžia keletą regioninių laikraščių JAV.

Elektroninė leidyba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Dow Jones Electronic Publishing“ turi keletą svetainių. Be elektroninių savo popierinių leidinių formų, kompanija turi svetaines CareerJournal.com, CollegeJournal.com; OpinionJournal.com, kuriame pateikiami straipsniai iš „Wall Street Journal“ politiškai konservatyvių vedamųjų; verslo portalus StartupJournal.com ir RealEstateJournal.com; Factiva, naujienų ir verslo paslaugų svetainę (panašią į „LexisNexis“), kuri dalinai priklauso „Reuters“.

Transliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Dow Jones“, kartu su NBC, priklauso CNBC televizijos kanalas Azijoje ir Europoje. Taip pat kompanija turi dvi radijo programas: The Wall Street Journal Report ir The Dow Jones Money Report.

Indeksai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Dow Jones“ kompanija taip pat skaičiuoja ir plačiai vartojamus akcijų rinkos indeksus, tarp jų:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]