Pereiti prie turinio

Dievai tikriausiai pamišę

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dievai tikriausiai pamišę

PavadinimasThe Gods Must Be Crazy
Kilmės šalisPietų Afrikos Respublikos vėliava Pietų Afrikos Respublika
Botsvanos vėliava Botsvana
RežisieriusJamie Uys
Prodiuseris (-iai)Jamie Uys
Scenaristas (-ai)Jamie Uys
KompozitoriusJohn Boshoff
VaidinaN!xau
Marius Weyers
Sandra Prinsloo
Metai1980
Žanrasnuotykinis, komedija
Trukmė109 min.
Kalbaanglų
afrikansas
Juǀʼhoan
Ungwatsi
Biudžetas5 mln. JAV dol.
IMDb įrašas

Dievai tikriausiai pamišę (angl. The Gods Must Be Crazy) – 1980 m. filmas, sukurtas Pietų Afrikos režisieriaus Jamie Uys. Jame pasakojama apie bušmėnų ramybę sudrumstusi Coca-cola butelį. Filmas susilaukė gan didelio populiarumo, vėliau išleistos dar 4 dalys, kuriose vaidino bušmėnas N!xau.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filmas pradedamas kaip dokumentinis filmas, kuriame pasakojama apie Kalahario dykumoje gyvenančius bušmėnus. Jie gyvena taikiai ir laimingai, tačiau vieną dieną nutinka keistas dalykas – iš dangaus nukrenta Coca-Cola butelis (numestas iš praskrendančio lėktuvo, bušmėnų laikomu dievų ženklu). Iš pradžių daiktas pasirodo naudingas ir laikomas dievų dovana. Žmonės randa daug jo panaudojimo būdų. Tačiau kadangi butelis tik vienas, jis greit sukelia pavydą, nepasitenkinimą, ginčus ir smurtą. Vienas iš genties narių, Xi, nusprendžia, kad tai blogio daiktas ir pasiryžta jį numesti nuo pasaulio krašto.

Tuo tarpu kitos dvi istorijos pasakoja apie žurnalistę Kate, atvykusią į Botsvaną dirbti mokytoja, kuria pasitinka nuolat nesėkmių lydimas zoologas Andrew, bei apie partizanų būrį, vadovaujamą Sam Bogos, po nesėkmingo pasikėsinimo į prezidentą, sprunkantį nuo armijos.

Andrew asistentas M’pudi pakviečiamas teismo vertėjauti, mat pareigūnai sučiupo Xi medžiojant ožkas. Adrew ir M’pudi pasigaili bušmėno ir išperka jį iš kalėjimo kaip savo asistentą. Vėliau, beskaičiuodami gyvūnus jie pastebi, kad Sam Bogos partizanai įkaitais paėmė Kate ir jos mokinius. Xi pagalba, Andrew išvaduoja įkaitus ir suima Sam Bogą. Galiausiai Xi pasiekia, jo manymu, Žemės kraštą (gilų kanjoną, apgaubtą rūko), kur nusviedžia butelį.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]