Didžiausios pasaulio naftos bendrovės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
„Big Oil“ bendrovių pajamos, pelnas bei darbuotojų skaičius

Didžiausios pasaulio naftos bendrovės, finansinėje žiniasklaidoje išskiriamos terminu angl. Big Oil – šešios stambiausios nevalstybinės naftos ir gamtinių dujų pramonės bendrovės:

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Big Oil“ bendrovės susikūrė XX a. devinto dešimtmečio pabaigoj ir jų susikūrimą paskatino įsisiūbavęs naftos kainų nuosmukis. Stambios naftos bendrovės pradėjo jungtis, kad galėtų išnaudoti masto ekonomikos teikiamus privalumus ir apsisaugoti nuo didelių naftos kainų svyravimų.

Exxon ir Mobil (1999 m.), BP ir Amoco (1998 m.), Total ir Petrofina (1999 m.) bei vėliau Elf Aquitaine (2000 m.), Chevron ir Texaco (2001), bei Conoco Inc. ir Phillips Petroleum Company (2002 m.). Visos šios bendrovės susijungė tarp 1998 ir 2002 m. Šios linkmės išdavos: susikurė vienos iš didžiausių pasaulinių bendrovių. Remiantis Forbes Global 2000 duomenimis. 2007 m. „Big Oil“ bendrovės karaliavo šio sąrašo viršuje. Exxon Mobil lenkia visas šias bendroves rinkos kapitalizacijos, pajamų, įplaukų ir pelno atžvilgiais.

„Big Oil“ bendrovės valdo 6 % pasaulio naftos ir gamtinių dujų rezervo, o net 88 % pasaulio naftos ir gamtinių dujų rezervo atitenka valstybinėms naftos įmonėms, iš kurių didžioji dauguma įsikūrusios viduriniuose rytuose

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]