Diafragma (kontracepcija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Diafragma – viena iš barjerinių kontracepcijos priemonių. Išrasta Nyderlanduose 1882 metais. Tai yra guminis gaubtukas su lanksčiu apvadėliu, kuris yra visada naudojamas su spermicidiniu (sėklą žudančiu) geliu (nors pati diafragma kaip kontracepcija yra saugesnė už spermicidus). Prieš lytinius santykius diafragma įdedama į makštį taip, kad uždengtų gimdos kaklelį (viršutinėje makšties dalyje) ir tokiu būdu taptu užtvara tolimesniam spermatozoidų judėjimui. Ji apsaugo nuo nėštumo ir nuo kai kurių lytiniu keliu plintančių ligų, tačiau ne nuo visų. Nėra patvirtinta, kad apsaugotų nuo ŽIV infekcijos.

Siekiant, kad diafragma būtų efektyvi, ji turi glaudžiai užsidėti ir nenusimauti, tačiau taip, kad moteris jos nejaustų. Dėl šios priežasties diafragmos gaminamos kelių dydžių. Diafragmą galima užsidėti 6 valandos iki lytinių santykių, ir nenuimti reikia bent 6 valandas po jų. Be kita ko, diafragma šiek tiek padidina cistito riziką.

Viena iš diafragmos modifikacijų – gimdos kaklelio gaubtuvėlis (jis yra mažesnis ir maunamas tiesiog ant gimdos kaklelio).