Degaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 55°59′50″š. pl. 22°17′48″r. ilg. / 55.997201°š. pl. 22.296671°r. ilg. / 55.997201; 22.296671

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Degaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia
Degaičiai, bažnyčia 2.JPG
Vyskupija Telšių
Dekanatas Telšių
Savivaldybė Telšių rajonas
Gyvenvietė Degaičiai
Adresas Degaičių g. 7
Statybinė medžiaga medis
Pastatyta 1993 m.

Degaičių Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčia – veikianti katalikų bažnyčia Telšių rajone, Degaičių kaime, apie 3 km į šiaurės rytus nuo Telšių, 1 km į rytus nuo kelio  160  TelšiaiVarniaiLaukuva .

Degaičių parapijos bažnyčioje vyksta nuolatinės pamaldos, iškilmingai švenčiami Šv. Petro ir Povilo atlaidai.

Degaičių bažnyčia 2015 m.
2016 m. rudenį

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Degaičių bažnyčia savo istoriją skaičiuoja nuo 1993 m. Tuomet Degaičių gyventojui Juozui Šidlauskui kilo mintis kaime turėti bažnyčią. Tuščias buvusių kultūros namų pastatas atrodė tinkamas. Šiai minčiai pritarė ir kiti kaimo gyventojai. 1994 m. buvo gautas leidimas įkurti koplyčią. Tais pačiais metais koplyčia buvo iškilmingai pašventinta, jai suteiktas Šv. Petro ir Pauliaus vardas. 2012 m. koplyčia tapo bažnyčia.

Pirmasis koplyčios klebonas buvo Petras Merliūnas, vėliau jį pakeitė Romualdas Vėlavičius, vėliau Saulius Damašius, Vytautas Gedvainis, Vytautas Šiaudvytis, vėl Saulius Damašius, prelatas Juozas Šiurys, o dabar šias pareigas eina Vidmantas Šidlauskas.

Architektūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įprastas sovietmečio visuomeninis pastatas, stovėjęs Degaičių kaimo parke, buvo pertvarkytas į kulto statinį. Varpinę atstoja bokštelis ant dvišlaičio stogo kraigo. Bažnyčios šventorius nėra aptvertas. Jame, į dešinę nuo paradinių durų, stovi medinis kryžius. Kairėje stovi koplytėlė su ornamentuotu kryžiumi ant akmeninio postamento (pastatyta minint bažnyčios 20–metį).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg