Dūminis mirkalas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Gaminant nuotraukoje parodytą daržovių padažą vienas ingredientų buvo dūmų mirkalas

Dūminis mirkalas (angl. liquid smoke) – vandeninis dūmų ekstraktas, skirtas maisto skoniui keisti suteikiant rūkyto produkto gardį. Dūmų mirkalas naudojamas tiek maistui konservuoti, tiek pagardinti.

Gamyba[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dūmų mirkalas gaunamas specialiu būdu deginant medienos skiedras ar pjuvenas, dūmus kondensuojant į skystas ar kietas medžiagas, kurios ištirpinamos vandenyje. To tirpalo skonis dažnai modifikuojamas pridedant įvairių priedų ir taip gaunant įvairesnių gardžio variantų.

Panaudojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dūminis mirkalas naudojamas kaip gardiklis, suteikiantis maistui kepto ant grotelių gardį. Šis mirkalas dažnai naudojamas kaip priedas paruošiant bekoną ir dešrainius. Dūminis mirkalas yra vienas pagrindinių gardį teikiančių ingredientų bekono marinatui daryti. Jis taip pat naudojamas džerkio (džiovintos mėsos rūšis; angl. jerky) ir tofu gamyboje. Jis naudojamas ir gaminant kai kuriuos minkštuosius sūrius bei tempe. Dūminis mirkalas naudojamas gaminant steikus, dešras ir žlėgtainius, marinuojant kepsnius, šonkauliukus, dedamas į sriubas, padažus kaip bekono skonio gardiklių pakaitalas.