Pereiti prie turinio

Coats

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Coats plc
Komercinis pavadinimasCoats
FormaAkcinė bendrovė
PramonėDidmeninė prekyba
Įkurta1755 m.,Lietuva padalinys Lietuvoje1994
Įkūrėjas (-ai)James Coats
Centrinė būstinėAksbridžas, Midlseksas, Jungtinė Karalystė
Pajamos1,1 mlrd. svarų sterlingų (2013)
Darbuotojų20 925
Padaliniai1 (Lietuvoje)
Tinklalapiswww.coats.com

Coats – tai tarptautinė pramoninių ir rankdarbių siūlų kompanija.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

XIX a. „Coats“ Amerikos padalinio reklama.

1750 m. James ir Patrick Clark įsitraukė į staklių įrangos ir šilko siūlų verslą Paislyje, Škotijoje. 1806 m. Patrick Clark išrado būdą, kaip supinti medvilnės siūlus, kurie galėjo pakeisti tuo metu Didžiojoje Britanijoje dėl Prancūzijos blokados neprieinamus šilko siūlus, ir 1812 m. atidarė pirmąją medvilnės siūlų gamyklą.

Tuo tarpu 1802 m. tame pačiame Paislyje James Coats atidarė audimo verslą. 1826 m. Fergiuslyje jis atidarė ir medvilnės malūną, norėdamas gaminti savo siūlus, o 1830 m. verslininkui išėjus į pensiją, jo kompaniją perėmė sūnūs James ir Peter, pakeitę jos pavadinimą į „J. & P. Coats”. Įmonė išsiplėtė tarptautiniu mastu, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1890 m. „Coats“ pirmą kartą buvo paminėta Londono vertybinių popierių biržoje, kur įmonės kapitalo bazė buvo įvertinta 5,7 mln. svaro sterlingų.

1952 m. „J. & P. Coats” susijungė su „Clark Thread Co.“. 1961 m. susijungimas su „Patons“ davė pradžią „Coats Patons“. 1986 m. susijungus su „Vantona Viyella“, atsirado „Coats Viyella“. 2003 m. „Coats“ perėmė „Guiness Peat Group“, ir dabar ji yra įregistruota „Coats“ Plc vardu.

Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Coats Plc“ skirtingose šalyse veikia skirtingu vardu, tačiau didžiojoje dalyje pavadinimų variantų vartojamas žodis „Coats“. Pavyzdžiui, JAV vartotojams kompanija žinoma kaip „Coats & Clark, Inc“, o pramonei – „Coats American, Inc“. Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje kompanija operuoja „Coats (UK) Ltd“ vardu, Kanadoje – „Coats Canada, Inc“, kuri turi dukterinę pramoninę įmonę „Coats Bell“, Australijoje – „Coats Australian Pty Ltd“, Egipte – „Coats Egypt“. Indijoje ji veikė kaip „Mandura Coats“ ir išgarsėjo savo „9to5 Man“ tekstilės prekiniu ženklu. Šiandien „Coats“ veikia 70-yje pasaulio šalių.

Lietuvoje UAB „Coats Lietuva“ įkurta 1994 m. ir iki šiol sėkmingai prekiauja didmena tokiais garsiais prekiniais ženklais kaip „Dual Duty“, „Epic“, „Astra“, „Gramax“, „Gral“, „Firefly“, „Sylko“, „Rowan“, „Red Heart“, „Anchor“, „Schachenmayr“, „Milward“, „Opti“ ir kitais. „Coats“ siuvimo siūlai Lietuvoje naudojami lengvojoje pramonėje – drabužių, avalynės, aksesuarų srityse, baldų gamyboje.

Produktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Coats“ prekiauja siuvimo, nėrimo, mezgimo siūlais, užtrauktukais, audiniais ir su jais susijusiomis prekėmis.

„Coats“ siuvimo siūlai yra skirti visų tipų ir modelių drabužiams, klasikiniams, laisvalaikio, sporto, darbo, apatiniams, viršutiniams, taip pat ir specialiems rūbams (nedegiems ar neperšlampantiems). Siuvimo siūlai plačiai naudojami baldų gamyboje – čiužiniams, užvalkalams; automobilių pramonėje – oro pagalvėms siūti, automobilių užvalkalams; odinei galanterijai – rankinėms, diržams, pirštinėms, įmautėms; avalynės siuvimui, filtrų, laidų gamybai, maisto pramonėje, medicinoje.

Tarp paskutinių kompanijos naujovių ryškiausios šios trys: „Coats Protect“ – pirmasis pasaulyje antimikrobinis siuvimo siūlas[2], „Coats Colour Express“ – internetinė paslauga, aprūpinanti drabužių ir avalynės pramonę sparčia ir tiksliai spalvą atitinkančia pavyzdžių darymo sistema pramoniniams siuvimo siūlams[3], bei „Coats Insectiban“ – pirmieji pasaulyje nuo blakių saugantys siuvimo siūlai ir užtrauktukai.

Taip pat „Coats“ gamina „Opti“ užtrauktukus, skirtus pramoniniam naudojimui drabužių ir specializuotuose sektoriuose, rankdarbių ir interjero apipavidalinimo srityse.

Kokybės valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visi „Coats“ padaliniai akredituoti TS16949, ISO 9001, Ford Q1 Mark, SATRA kokybės sertifikatais.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]