Civilization (kompiuterinis žaidimas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Apie žaidimų seriją žr. straipsnį Civilization (serija).
Civilization
Civilization žaidimas. Stačiakampiai su skaičiais simbolizuoja miestus, pastarieji sujungti keliais ir geležinkeliais.

Civilization (liet. Civilizacija) – kompiuterinis žaidimas, 1991 metais sukurtas Sid MeiersoMicroprose kompanijos. Jis laikomas pirmuoju ėjimais paremtos strategijos žanro kompiuteriniu žaidimu.

Žaidėjas valdo vieną iš kelių civilizacijų – kinus, rusus, romėnus ar kt., ir turi net kelis kelius į pergalę – nukariauti likusias civilizacijas, žaidimo pabaigoje (2050-aisiais) būti surinkus daugiausiai taškų arba pastatyti erdvėlaivį į Kentauro Alfą. Taškai žaidime duodami už įvairius dalykus, vienas iš ypatingesnių – už kuo ilgesnį taikos laikotarpį. Pats žaidimas labai supaprastintai simuliuoja civilizacijos vystymąsi – yra galimybė statyti miestus, kariauti, vystyti mokslą, miestuose statyti pastatus ir pasaulinius stebuklus, kaip kad Egipto Piramidės ar Rodo kolosas. Galima mainytis su kitomis civilizacijomis, kurti karinius aljansus, keisti valdymo formą – despotizmas, monarchija, respublika ir kitos. Kiekviena valdymo forma turi savų privalumų ir trūkumų.

Civilization yra vienas populiariausių visų laikų strateginių žaidimų. 1992 jis laimėjo Origins apdovanojimą už geriausią metų žaidimą strateginių arba karinių žaidimų kategorijoje. 1996 metais Computer Gaming World proginiame leidime buvo išspausdintas „150 geriausių visų laikų žaidimų“ sąrašas, kuriame Civilization įrašyta 1-uoju numeriu.

Yra sukurtos įvairios nemokamos atviro kodo versijos, kaip kad Freeciv. 1995 išleista CivNet versija buvo praktiškai identiška originaliam žaidimui, tik jau turėjo žaidimo tinkle galimybę. Taip pat, išleisti ir keli komerciniai tęsiniai – Sid Meier's Civilization II, Civilization: Call to Power, Sid Meier's Civilization III, Sid Meier's Civilization IV.