Chatynė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Šis straipsnis apie kaimą, kuriame vokiečių kariai nužudė baltarusius. Miškas, kuriame tarybiniai enkavėdistai išžudė lenkus, vadinasi Katynė.
Chatynė
blrs. Хатынь, rus. Хатынь
Paminklas „Kaimų kapinės“ Chatynėje
Laiko juosta: (UTC+3)
Valstybė Baltarusijos vėliava Baltarusija
Sritis Minsko sritis Minsko sritis
Rajonas Lahoisko rajonas
Gyventojų () 149
Vikiteka Chatynė
Kirčiavimas Chatýnė

Chatynė (blrs. Хатынь) – kaimas Baltarusijoje, Lahoisko rajonas, Minsko sritis, kuriame per Antrąjį pasaulinį karą naciai ir ukrainiečių bei baltarusių kolaborantai 1943 m. kovo 22 d. nužudė 149 gyventojus, iš jų 75 vaikus. TSRS Chatynė buvo tapusi nuožmaus fašistų susidorojimo su civiliais gyventojais simboliu, nors Baltarusijoje yra daug kaimų ir gyvenviečių, kuriose įvyko panašios nelaimės II pasaulinio karo metu. 1964 m. nacizmo aukoms atminti pastatytas memorialinis ansamblis. Jo centre – skulptūra „Nenugalėtas žmogus“, sudeginto kaimo vietoje – 26 betono rentiniai, žymintys buvusias sodybas, ir obeliskai su žuvusiųjų vardais. Autoriai: architektai J. Gradovas, L. Levinas, V. Zankovičius, skulptorius S. Selichanovas.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Chatynė. Visuotinė lietuvių enciklopedija, T. IV (Chakasija-Diržių kapinynas). – Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2003. 34 psl.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]