Bus kraujo

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bus kraujo

PavadinimasThere Will Be Blood
Kilmės šalisJAV
RežisieriusPaul Thomas Anderson
Prodiuseris (-iai)JoAnne Sellar
Paul Thomas Anderson
Daniel Lupi
Scenaristas (-ai)Paul Thomas Anderson
KompozitoriusJonny Greenwood
VaidinaDaniel Day-Lewis
Paul Dano
Metai2007
ŽanrasDrama
Pagal knygąUpton Sinclair „Oil!“[1]
Trukmė158 min.
Kalbaanglų
PlatintojasParamount Vantage
Miramax Films
Biudžetas25 mln. JAV dol.[2]
Pajamos76 181 545 JAV dol.[2]
IMDb įrašas

Bus kraujo (angl. There Will Be Blood) – 2007 m. JAV epinės dramos filmas, kurio scenarijaus autorius ir režisierius Paul Thomas Anderson. Filmas dalinai remiasi Upton Sinclair romano „Oil!“ motyvais.[1] Pasakojama apie auksakasį, kuris XIX a. pab. – XX a. pr Pietų Kalifornijoje kilusio naftos bumo metu nusprendė užsiimti naftos gavyba ir taip pralobti iš šio verslo.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

1902-ieji. Aukso ieškotojas Danielis Pleinvju (akt. Day-Lewis) atranda naftos klodą ir įkuria nedidelę naftos gavybos įmonę. Vieno nelaimingo atsitikimo metu žuvus jo darbininkui, Pleinvju įsivaikina jo sūnų. Berniukas, vardu H.V., tampa jo formaliu verslo „partneriu“.

Po devynerių metu Pleinvju sutinka Polą Sandėjų (akt. Dano), kuris jam prasitaria apie naftos klodą, esantį po jo žeme. Pleinvju mėgina nupirkti sklypą už nusiderėtą kainą, bet Polo brolis dvynys Elis, žinodamas apie jo ketinimus, primygtinai pareikalauja $5 000, už kuriuos būtų pastatyta vietinė bažnyčia, kurios pastoriumi taptų Elis. Tačiau Pleinvju įtikina Elio tėvą sudaryti sandorį už nusiderėtą kainą. Vėliau avarijos metu įvykęs sprogimas pažeidžia H.V. klausą.

Vieną dieną, Pleinvju aplanko vyriškis, teigiantis esąs jo pusiau brolis Henris. Pleinvju jį priima, nors jo istorijoje ir randa spragų. Vėliau berniukas pabando nužudyti Henrį padegdamas jo antklodę. Pasipiktinęs sūnaus poelgiu, Pleinvju išsiunčia berniuką į mokyklą San Franciske. Įmonės „Standard Oil“ atstovas pasisiūlo nupirkti Pleinvju žemę, bet Pleinvju sudaro sutartį su „Union Oil“ ir nutiesia vamzdyną į Kalifornijos pakrantę. Pleinvju kyla įtarimas dėl Henrio ir šiam papasakojus tikrąją istoriją, Pleinvju jį nužudo ir užkasa lavoną.

1927-ieji. H.V. jau suaugęs ir vedęs. Jis susitinka su tėvu, kuris ne tik, kad tapo turtingu, bet ir įniko į alkoholį, ir paprašo jo nutraukti judviejų sutartį, kad jis galėtų įsteigti savo verslą. Pleinvju išjuokia jo kurtumą ir papasakoja jam apie jo kilmę, ir H.V. išvyksta.

Elis aplanko Pleinvju ir pasiūlo jam dar kartą įsigyti dalį jo žemės, kuri priklausė ponui Bendžiui. Pleinvju atskleidžia, kad jis jau seniausiai išgavo visą naftą iš jo nuosavybės per aplinkinius naftos gręžinius. Elis vis tiek paprašo sumokėti, bet Pleinvju įniršta ir užmuša jį boulingo kėgliu.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „There Will Be Blood (2007)“. The British Film Institute. Suarchyvuotas originalas 2012-08-20.
  2. 2,0 2,1 http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=therewillbeblood.htm