Pereiti prie turinio

Burchardas Švandenas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Burchardas Švandenas
Burchardo Švandeno herbas
Burchardo Švandeno herbas
Mirė 1310 m.
Religija katalikybė
Vikiteka Burchardas Švandenas

Burchardas Švandenas (vok. Burchard von Schwanden, m. 1310 m.) – Vokiečių ordino karinis ir valstybės veikėjas, Vokiečių ordino magistras.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kilęs iš Berno, Šveicarija. 1275 m. Konico komtūras, nuo 1277 m. Tiuringijos ir Saksonijos komtūras. 1282 ar 1283 m. išrinktas Vokieičų ordino didžiuoju magistru.

Nors tuo metu Artimuosiuose Rytuose Jeruzalės kunigaikštystėje Vokiečių ordinui ir jo sostine Akai jau grėsė sutriuškinimas, Burchardas riteriams nedaug tegalėjo padėti, nes buvo užsiėmęs Prūsijos, Livonijos ir Šventosios Romos imperijos reikalais. 1287 m. Lietuva nusiaubė Livonijos ordino žemes ir teko eiti į pagalbą broliams. 1289 m. nuvykęs į Romąpopiežiaus išprašė patvirtinimo, kad naujos Baltijos pakrantėse užimtos žemės priklauso ordinui.

1290 m. ordino sostinę Palestinoje apsupo mameliukai. Paskubomis subūręs riterių būrį, didysis magistras išvyko į Palestiną. Tačiau nuvykęs į Aką, netikėtai savo pareigas perdavė Sicilijos komtūrui Henrikui Bonlanui ir pasitraukė iš Vokiečių ordino. Grįžęs į Šveicariją įstojęs į joanitų ordiną tapo Buchzėjės komtūru.

Prieš tai:
Hartmanas Helderungenas
Vokiečių ordino magistras

12821290
Po to:
Konradas Foichtvangenas