Bronė Sutkevičienė-Beganskaitė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Bronė Sutkevičienė-Beganskaitė (1927 m. balandžio 10 d. Panevėžyje) – choro dirigentė ir pedagogė.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokėsi Panevėžio mergaičių gimnazijoje ir muzikos mokykloje (S. Dievaitytės dainavimo ir A. Belazaro choro dirigavimo klasėse). 1948-1954 m. studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (vienerius metus lankė dėst. P. Kaveckienės solinio dainavimo klasę, o paskui perėjo į dėst. P. Bekerio choro dirigavimo klasę). Metus buvo Lietuvos dainų ir šokių liaudies ansamblio solistė (sopranas). 19661969 m. studijavo Šiaulių pedagoginiame institute ir įgijo logopedės specialybės diplomą.

Nuo 1954 m. rudens Šiaulių muzikos mokyklos dėstytoja, o 1995 m. paskirta mokymo dalies vedėja. 19581987 m. Šiaulių logopedinės mokyklos – internato muzikos ir dainavimo mokytoja, moksleivių chorų ir vokalinių ansamblių vadovė. 19601962 m. ir Šiaulių 7-osios vidurinės mokyklos muzikos mokytoja bei vaikų choro vadovė.

Nuo 1957 m. kartu su J. Dargiu kurį laiką vadovavo Šiaulių miesto mokytojų mišriajam chorui, o nuo 1958 m. dirbo su dviračių gamyklos „Vairas“ bei su odos ir avalynės fabriko „Elnias“ mišriaisiais chorais – juos parengė 1960 m. respublikinei dainų šventei. Su vaikų ir suaugusiųjų chorais dalyvavo koncertuose, miesto dainų šventėse ir kituose renginiuose.

19851990 m. Naumiesčio (Šakių r.) V. Kudirkos vidurinės mokyklos muzikos mokytojas ir chorų vadovas. Vyresniųjų klasių merginų chorą parengė 1987 m. respublikinei moksleivių dainų šventei ir konkursui – laimėjo antrąją vietą.

Nuo 1990 m. rudens Šakių vaikų meno mokyklos muzikos mokytojas ir choro vadovas, nuo 1997 m. ir liaudiškos kapelos vadovas. Jaunių chorą parengė 1997 m. Lietuvos moksleivių dainų šventei ir 1998 m. II Pasaulio lietuvių dainų šventei Vilniuje. Choras sugeba atlikti sudėtingesnius W. A. Mozarto, C. M. von Weberio, A. Brucknerio, P. Čaikovskio ir kitų kompozitorių kūrinius. P. Sutkus – Šakių rajono muzikos mokytojų metodikos būrelio pirmininkas, Lietuvos chorų sąjungos prezidiumo narys, konsultuoja savo rajono jaunių chorus, Šakių rajono ir Marijampolės zonos dainų švenčių dirigentas. Rašo dainas vaikams ir harmonizuoja liaudies dainas. 1987 m. apdovanotas Liaudies švietimo pirmūno ženkleliu, 1997 m. jam suteikta muzikos mokytojo metodininko kvalifikacijos kategorija.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999.