Boseronas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Boseronas

Boseronas (angl. Beauceron) – bandšunis, kilęs iš Prancūzijos. Atletiškieji boseronai sudaro tvirtumo, laisvės ir gyvybingumo įspūdį. Boseronai gali būti kelių kailio spalvų: juodi su gelsvai rudos spalvos plotais arba dėmėti (pilka, juoda ir gelsvai ruda spalvos). Plaukai švelnūs, trumpi, garbanoti, prigludę, pavilnė tanki ir minkšta. Patino aukštis ties gogu 65-70 cm, kalės 63-68 cm. Svoris svyruoja tarp 30 ir 40 kg.

Priežiūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boserono kailiu rūpintis nesunku. Reikia kartais šukuoti, ypač kai šuo šeriasi. Kad boseronas užaugtų sveikas ir stiprus, patartina daug bendrauti su šuniuku bei kasdien jį ilgai vedžioti, leisti jam palakstyti bei pažaisti palaidam. Nemankštinamas šuo tampa dirglus ar agresyvus.

Charakteris[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sumanus, judrus, nuovokus, kartais užsispyręs, ištikimas šeimininkui ir jo šeimai šuo. Ištvermingas, labai sargus.

Dresūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boseroną patartina iš mažens pratinti prie įvairių žmonių, gyvūnų ir aplinkybių. Tinkamai išauklėtas boseronas sutaria su vaikais, katėmis, kitais šunimis ir kambariniais gyvunėliais. Boseronai tinka dalyvavimui kamuoliuko gaudymo arba vikrumo varžybose, nors jiems sekasi kiek prasčiau negu kitoms, tinkamesnėms sportui, veislėms.