Bloodborne

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Bloodborne
Kūrėjas FromSoftware
Leidėjas Sony Computer Entertainment
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2015 m. kovo 24 d.
Žanras (-ai) Veiksmo RPG
Režimas Vieno ar
keleto žaidėjų (iki 3)
Reitingai ESRB: Mature, 17+
PEGI: 18+
Platforma PlayStation 4
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys
Oficiali svetainė
„Bloodborne“ veiksmas daugiausiai vyksta tamsiame gotikiniame mieste

Bloodborne2015 m. veiksmo RPG žanro kompiuterinis žaidimas, sukurtas Japonijos „FromSoftware“ studijos ir išleistas „Sony“ išskirtinai „PlayStation 4“ konsolei.

Metacritic.com duomenimis, žaidimas kritikų įvertintas 92 balų iš 100 vidurkiu.[1] Po apie 6 mėnesių nuo išleidimo „Sony“ pranešė, kad „Bloodborne“ išplatintas 2 mln. kopijų tiražu.[2] 2015 m. „Edge“ žurnalo įvertintas „Metų žaidimu“,[3] 2016 m. BAFTA apdovanojimuose įvertintas geriausiu už žaidimo dizainą.[4]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Bloodborne“ sukurtas „FromSoftware“ studijos bendradarbiaujant su „Sony“ Japonijos studija. Žaidimas yra panašių bruožų su anksčiau „FromSoftware“ kurtais žaidimais „Demon's Souls“ ir „Dark Souls“. „Bloodborne“ pasirodė rinkoje 2015 m. kovo 24 d. Š. Amerikoje, kovo 25 d. Europoje ir kovo 26 d. Japonijoje.[5] 2015 m. lapkritį išleistas vienintelis žaidimo praplėtimas „Bloodborne: The Old Hunters“.[6]

Žaidimo istorijos pradžioje pagrindinis herojus bendriniu vardu Medžiotojas (Hunter) atvyksta į Yharnam miestą, kuriame esą yra paslėptas mistinis vaistas, galintis išgydyti nuo pasaulį siaubiančios neaiškios infekcijos, kuria yra užsikrėtęs ir Medžiotojas. Žaidėjas pradžioje gali pasirinkti savo Medžiotojo lytį, išvaizdą, jo priešistorės gyvenimo aplinkybes ir pan. Žaidimo eiga vyksta 3D grafikos aplinkoje, valdant Medžiotoją iš trečiojo asmens perspektyvos. Medžiotojas turi kovoti su miesto gyventojais ir įvairiomis pabaisomis.

Medžiotojas paprastai ginkluotas dviem ginklais (kiekvienai rankai) ir negali naudotis skydu. Nugalėti priešininkai pameta ginklus, sveikatos porcijas ir kt. Už jų nugalėjimą suteikiami savotiški žaidimo pinigai − „kraujo aidai“ (blood echoes), už kuriuos galima pirkti naujus ginklus, drabužius, gerinti Medžiotojo savybes (praplėsti sveikatos rezervą, padidinti ginklo žalą ir pan.). Specialių objektų ar praėjimų mieste reikia paieškoti laužant dėžes, statines ir pan.

„Bloodborne“ turi panašumų su „Dark Souls“ tuo, kad žaidimo eiga ypač sunki, eiliniai priešininkai vietovėse iš naujo prisikelia po žaidimo eigos išsaugojimo, žaidimo istorija dėstoma labai neaiškiai randamuose užrašuose ir iš pokalbių su sutiktais nevaldomais veikėjais. Žaidime taip pat yra internetinio susijungimo galimybė, kai žaidėjas gali pasikviesti iki dviejų kitų žaidėjų kovoms su „bosais“ kooperatyviniu režimu savo žaidimo erdvėje. Tačiau, jei pasikviestas ar įsibrovęs žaidėjas priklauso kitai frakcijai, tuomet jis virsta priešininku. Kito žaidėjo pasaulyje svečias gali palikti užrašų.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. metacritic.com
  2. gamespot.com
  3. Edge, Nr. 289, 2018 m. sausio mėn, p. 76-87
  4. bafta.org
  5. giantbomb.com
  6. metacritic.com

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]