Biržų geležinkelio stotis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 56°12′02″š. pl. 24°44′51″r. ilg. / 56.200502°š. pl. 24.747585°r. ilg. / 56.200502; 24.747585

Biržų geležinkelio stotis
Biržų stotis
Biržų stotis
ŠalisLietuvos vėliava Lietuva
GyvenvietėBiržai
Atidaryta1922 m.

Siaurojo geležinkelio komplekso Biržų stotis – neveikiančio siaurojo geležinkelio ruožo Panevėžys-Biržai stotis Biržuose, Stoties g. 9A.

750 milimetrų vėžės siauruko atšaka Biržuose – XX a. pradžios technikos paminklas, atspindintis siaurojo geležinkelio istorinę raidą Šiaurės Lietuvoje. Biržų mieste yra išlikęs depo ir stoties pastatas, vandentiekio bokštas, geležinkelio atkarpa, lokomotyvas Tu2 su vagonais. Traukinukas eksponuojamas stoties dalyje prie Kęstučio gatvės. 1996 m. stotis įtraukta į Kultūros vertybių registrą (unikalus kodas 21902). Priklauso siaurojo geležinkelio kompleksui (21898). Akmenimis grįsta stoties aikštė su pastatais, vandens bokštas ir depas su gyvenamuoju namu įsiterpia tarp tankiai apstatytos istorinio miesto dalies, suteikdami jam papildomą vertę. Geležinkelio kompleksas yra vienas iš lankytinų objektų mieste.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Biržus geležinkelis pasiekė 1922 m., kuomet vokiečių įpusėta Gubernijos-Pasvalio siaurojo geležinkelio linija buvo pailginta iki Biržų bei nutiesta Petrašiūnų-Linkuvos atšaka. Tai buvo pirmasis siaurojo geležinkelio ruožas, nutiestas savomis Lietuvos valstybės lėšomis.

Užmiesčio ruože, pastaruosius kelis dešimtmečius neskiriant reikiamo dėmesio istoriniam objektui, išgrobstyti bėgiai ir pabėgiai apie 50 km ruože, kelio pylimas apaugęs krūmais, medžiais. Geležinkelio stoties ir ruožo atkūrimo užmiestyje galimybės 2014 m. svarstytos miesto savivaldybėje.[1] [2] Siekiama vandentiekio bokšte įsteigti ekspoziciją, susijusią su geležinkelio istorija bei tremtimi. Užmiesčio ruožas, panaikinus teisinę apsaugą, be kitų galimybių, tiktų sveikatingumo trasai, dviračių takui. Vyrauja nuomonė, jog geležinkelio maršrutas nebūtų turistams patrauklus dėl istorinių objektų stokos.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]