Berserk

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Berserk
Berserk vol01.jpg
Žanras Veiksmo, siaubo, tamsioji fentezi, drama
Manga
Autorius Kentaro Miura
Leidėjas Japonija Hakusensha
Serializuota  Young Animal
Leidimo metai 1990 m. gruodis – tebeleidžiama
Tomų sk. 39
TV anime : Berserk: Kenpū Denki
Režisierius Naohito Takahashi
Studija OLM
Kanalas Japonija Nippon Television, Animax
Rodymo laikotarpis 1997 m. spalio 7 d. –
1998 m. kovo 31 d.
Serijų sk. 25
Berserk Golden Age Arc filmai
  • The Egg of the King (2012 m.)
  • The Battle for Doldrey (2012 m.)
  • The Advent (2013 m.)
Video žaidimai
  • Sword of the Berserk: Guts' Rage
  • Berserk: Millennium Falcon Hen Seima Senki no Shō
Kolekcionuojamų kortų žaidimas
  • Berserk Trading Card Game

Berserk (jap. ベルセルク = Beruseruku) yra ilgai leidžiama tamsiosios fentezi žanro manga, parašyta ir iliustruota Kentaro Miuros. Miura pirmą kartą pristatė „Berserk“ prototipą 1988 metais. Pirmasis mangos tomas buvo išleistas 1990 m. lapkričio 26 d. leidyklos „Hakusensha“ rinkinyje „Jets Comics“. Po to, kai buvo išleisti pirmi trys tomai, „Berserk“ buvo pradėtas leisti „Young Animal“ žurnale ir yra leidžiamas ligi šiol. Šiaurės Amerikoje manga komiksus platina leidykla „Dark Horse Comics“. 2013 m. birželio mėn. duomenimis, mangos tomų Japonijoje parduota per 24 mln., o už jos ribų dar 7 mln.

Buvo sukurtas 25 serijų anime serialas, pavadinimu Kenpū Denki Berserk (ベルセルク剣風伝奇 Beruseruku Kenpū Denki), kurio turinys apėmė tik labai nedidelę mangos dalį. Jis debiutavo 1997 m. spalio 7 d. Japonijos televizijos kanale „Nippon Television“. Paskutinė serija buvo parodyta 1998 m. kovo 31 d. Taip pat buvo sukurti du video žaidimai bei vienas kolekcionuojamų kortų žaidimas. 2012 m. buvo inicijuotas naujas projektas ekranizuoti visą mangą, pradedant filmu „Berserk Golden Age Arc I: The Egg of the King“.

„Berserk“ veiksmas vyksta fiktyviame, viduramžių Europos inspiruotame fantastikos pasaulyje. Mangoje pasakojama Guts, našlaičio, tapusio samdiniu, ir Griffith, samdinių grupuotės, vadinamos Band of the Hawk (鷹の団 Taka no Dan), lyderio, istorija. Kūrinys apima izoliuotumo, draugystės ir kt. temas, nagrinėjant tiek gerąsias, tiek blogąsias žmogiškosios prigimties puses, iškeliamas klausimas, ar žmonija iš esmės yra kupina gėrio arba blogio. Be fantastikos elementų, kūrinyje apstu sunkaus smurto, netrūksta prievartos.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Gatsas (ガッツ Gattsu, Guts), lydimas jo kompaniono elfo, medžioja į demonus panašius padarus, vadinamus Apaštalais. Apaštalai, tai buvę žmonės, kurie sudarė sandorį su demonais, žinomais Dievo rankos (The God Hand) vardu, kurie mainais už žmonių norus pareikalavo ko nors jiems labai brangaus (asmens ar ko kito).

Pasakojime nukrypstama į Gatso praeitį. Po klaikios vaikystės augant su įtėviu Gatsas įstoja į samdinių grupuotę, kuriai vadovauja charizmatiškas vedlys vardu Grifitas (Griffith). Grifitas, Gatsas ir visa jų samdinių grupuotė suvaidina lemiamą vaidmenį nusitęsusio karo, kuris šimtmečius alino šalį, užbaigime. Tačiau nespėjus pasidžiaugti pergalės laurais, Grifitas yra pasodinamas kalėjiman ir kankinamas dėl to, kad permiegojo su karaliaus dukra. Atrodo, kad siaubingai suluošinto Grifito svajonės tapti karaliumi žlugo, bet Grifitas paaukoja savo draugus ir samdinių būrį Dievo rankai, mainais už galimybę ir toliau siekti savo svajonės.

Grįžtama į dabartinius laikus, kur Gatsas, ir toliau be paliovos kaudamasis su Apaštalais, bando surasti savo meilę – Kaską (Casca), kuri nežinia kur nuklydo. Ji nugabenama iki bokšto, kur ją ketinama sudeginti kaip raganą. Maždaug tuo pat metu, kai išgelbėjama Kaska, atgimsta Grifitas, o šalis vėl atsiduria ant karo slenksčio. Ištrūkdami nuo priešiškų jėgų invazijos, Gatsas su bendražygiais patraukia link Elfhelmo (elfų karalystės), kur tikisi surasti būdą pagydyti Kaską. Grifitui įveikus įsiveržusią Kušano armiją, pasaulis paskęsta šlykščiausiais padarais nusėtoje „tamsoje“. Buvusios Midlando karalystės sostinės vietoje Grifitas įkuria naują, didžiulį miestą Falkoniją, kur žmonės atklysta ieškodami prieglobsčio nuo vis didėjančių demonų antpuolių, nenujausdami, kad jų sergėtojas yra vienas iš jų.

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Garso takelį anime serialui ir video žaidimams sukūrė Susumu Hirasava (Susumu Hirasawa), panaudamas tokius instrumentus, kaip pianinas, dūdmaišiai, smuikas, arfa, klasikinė ir elektrinė gitaros, būgnai, klavesinas, sintezatorius, Amiga bei žinoma vokalą. Originalus serialo garso takelis išleistas 1997 m. lapkričio 6 d.

Įvertinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Manga komiksai susilaukė pripažinimo už meistriškumą tiek Japonijoje, tiek visame pasaulyje. 2002 m. pelnyta Osamu Tedzukos vardo kultūros premija.[1]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „第6回 マンガ優秀賞 三浦建太郎 『ベルセルク』“ (japonų k.). Asahi Shimbun. Nuoroda tikrinta 2010-07-18. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]