Berkanas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Berkanas
ركان / ⴱⴻⵔⴽⴰⵏ
Miesto gatvė
Laiko juosta: (UTC+0)
Valstybė Maroko vėliava Marokas
Regionas Rytų
Gyventojų (2014) 109 237
Vikiteka Berkanas

Berkanas (arab. بركان, ber. ⴰⴱⵔⴽⴰⵏ = Aberkan) – miestas šiaurės rytų Maroke, įsikūręs Tarifos lygumoje, prie Viduržemio jūros, netoli sienos su Alžyru.

Berkanas vadinamas Maroko citrusinių vaisių pramonės sostine. Aukštos kokybės šviežių vaisių ir daržovių gausu ištisus metus. Miesto centre yra didelė apelsino statula. Šalia Berkano yra populiarus Viduržemio jūros kurortas Saidija. Miesto komercinėje ir verslo zonoje yra daugybė kavinių ir juvelyrinių dirbinių parduotuvių.

Vietiniai gyventojai kilę iš berberų genčių, tačiau atvykėliai iš kitų šalies vietų, dažniausiai yra arabų kilmės. Miesto pavadinimas vietinių berberų amazighų kalba reiškia juodasis.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iki prancūzams užimant Maroką, tai buvo maža gyvenvietė. 1917 m. čia gyveno vos 368 žmonės. Okupacinė valdžia siekė, kad kalnuose gyvenančios gentys įsikurtų mieste, todėl visaip skatino jo augimą. Dėl palankios geografinės padėties ir pelną nešančios citrusinių vaisių pramonės miestas augo. 1936 m. jame gyveno 3 600 žmonių ir dėl migrantų antplūdžio vis augo. 1960 m. šis skaičius viršijo 20 tūkst., 1982 m. jau buvo daugiau nei 60 tūkst.

Sportas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]