Benny Hill

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Benny Hill
Visas vardas Alfred Hawthorn Hill
Gimė 1924 m. sausio 21 d.
Sautamptonas, Anglija
Mirė 1992 m. balandžio 20 d. (68 metai)
Tedingtonas prie Londono, Anglija
Pilietybė Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Veikla Humoristas, aktorius, "Benny Hill show" kūrėjas ir pagrindinis aktorius, dainininkas ir režisierius (1937–1992)

Alfredas Hotornas „Benis“ Hilas (angl. Alfred Hawthorn "Benny" Hill; 1924 m. sausio 21 d. Sautamptone, JK – 1992 m. balandžio 20 d. Tedingtone, Londono priemiestyje) – anglų aktorius, humoristas. Sukūrė visame pasaulyje žinomą humoristinę, satyrinę TV laidą „Benny Hill show“

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Alfredas Hotornas gimė 1924 metų sausio 21 dieną Alfredo Hilo ir Helenos Keiv šeimoje ir tai buvo antras iš trijų vaikų. Meilę komedijoms, parodijoms Benis Hilas (tokį sceninį vardą jis pasirinko mėgstamo amerikiečių komiko Jack Benny garbei [1]) paveldėjo iš savo senelio, su kuriuo Benis Hilas eidavo į teatrus, įvairius koncertus, kuriuose buvo vaidinamos komedijos, parodijos. Mokykloje Benis Hilas buvo labai aktyvus kostiuminiuose vaidinimuose, kuriuose mėgo vaidinti. Po mokyklos baigimo, senelis Beniui Hilui pasiūlė tapti vienu iš humoristų komikų trupėje.

Antrojo pasaulinio karo metais Benis Hilas atliko karinę tarnybą, kurios metu įvyko jo, kaip aktoriaus teatre, debiutas- spektaklyje „Stars in battledress“[2]. Po karinės tarnybos atvyko į Londoną, pasirinko sceninį vardą Benis Hilas (angl. Benny Hill) ir pradėjo sėkmingai dalyvauti įvairiose šou programose ir daryti radijo spektaklius. 1949 metais buvo pakviestas į TV laidą "Hi There! ".

1955 metais eteryje pasirodė pirmoji „Benny Hill show“ laida, kurioje Benis Hilas buvo ne tik kaip aktorius, bet ir kaip dainų autorius ir atlikėjas, režisierius, muzikantas. 30 metų ši laida buvo pačiu populiariausiu visame pasaulyje šou, ir net iki šių dienų TV stotys perka teises transliuoti „Benny Hill show“.

Po sėkmingo apie 30 metų trukusio „Benny Hill show“ pasirodymo prasidėjo šio šou krizė. Dėl kai kurių savo satyrinių pasisakymų apie Jungtinės Karalystės vyriausybę ir net karališkąjį sostą, 1982 metais tuometinė ministrė pirmininkė Margaret Thatcher pareikalavo visas naujai išleidžiamas šou laidas patikrinti griežtoje cenzūroje. Dėl šitų priežasčių ir dėl visuomenėje prasidėjusių patyčių Benis Hilas puolė į depresiją, pradėjo vartoti alkoholinius gėrimus, užsisklendė savyje. Bet nežiūrint į visa tai šou buvo uždarytas tik 1991 metais.

Nors Benis Hilas buvo sėkmingas aktorius ir jo šou turėjo didelį pasisiekimą ir populiarumą Didžiojoje Britanijoje ir už jos ribų, buvo geros finansinės būklės, tačiau jo asmeninis gyvenimas nebuvo toks laimingas ir sėkmingas. Jis taip ir liko nevedęs, neturėjo vaikų, nors ir buvo tris kartus įsimylėjęs, bet visus tuos kartus buvo atstumtas. Neturėjo savo namo ir automobilio, gyveno dideliame šeimyniniame dviejų kambarių bute, apie 26 metus gyveno kartu su savo motina. Nors šou laidoje jis atrodydavo, kad moka bendrauti su moterimis, bet realybėje buvo atvirkščiai.

Po šou uždarymo, Benis Hilas toliau vartojo alkoholinius gėrimus, kankino depresija, prasidėjo besaikis maisto valgymas, dėl ko jam prasidėjo problemos su širdimi. 1992 metų vasario 24 dieną buvo paguldytas į ligoninę dėl patirto infarkto. Po to, kai buvo išrašytas iš ligoninės, Beniui Hilui prasidėjo kepenų nepakankamumas. Likus dviem mėnesiams iki mirties, ligoninės palatoje Benį Hilą aplankė dainininkas Maiklas Džeksonas, su kuriuo Benis Hilas buvo anksčiau susitikęs[3], savo apsilankymu dainininkas pareiškė, kad jis norėjo pasakyti Beniui Hilui, kad jis yra komikas nr. 1 visam pasaulyje.

1992 metų balandžio 20 dieną Benis Hilas mirė nuo Miokardo infarkto[4] bute, kurį nuomavosi netoli televizijos studijos. 1992 metų balandžio 22 dieną buvęs šou prodiuseris, draugas Denisas Kirklandas (angl. Dennis Kirkland), buvo sunerimęs, kad Benis Hilas neatsiliepia į telefono skambučius ir sužinojo kaimynų nusiskundimus apie garsiai veikiantį televizorių. Nuvykęs į vietą Denisas Kirklandas užlipo į trečiame aukšte esantį Benio Hilo nuomojamo buto balkoną, kuriame ir pamatė jau mirusį Benį Hilą, sėdėjusį fotelyje aplink nešvarius indus, prie garsiai veikiančio televizoriaus. Kai iškvietus policiją buvo išlaužtos durys, pareigūnai ir Denisas Kirklandas aptiko ant stalo nepasirašytą kontraktą su nauju amerikiečių pasiūlymu.

Benis Hilas palaidotas 1992 metų balandžio 26 dieną Sautamptone, Holibruko kapinėse[5], šalia savo tėvų, netoli tos vietos, kur jis buvo gimęs.

Filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Benis Hilas be jau savo vardu pavadinto šou buvo nusifilmavęs ir kai kuriuose vaidybiniuose filmuose. Tai būtų:

  • Who Done It (1956 m.) – vaidino detektyvą Hugo Dill
  • Light Up the Sky! (1960 m.) – vaidino Syd McGaffey
  • A Midsummer Night’s Dream (1964 m.) (liet.Vasarvidžio nakties sapnas) – vaidino Nick Bottom[6]
  • Those Magnificent Men in their Flying Machines (1965 m.) – vaidino ugniagesių brigados vadą Perkinsą
  • Chitty Chitty Bang Bang (1968 m.) – vaidino lėlių gamintoją
  • The Italian Job (1969 m.) (liet. Itališkas apiplėšimas) – vaidino profesorių Simon Peach

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]