Batmanas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Batmanas
turk. Batman
Batmano miestas
Laiko juosta: (UTC+2)
------ vasaros: (UTC+3)
Valstybė Turkijos vėliava Turkija
Provincija Batmano provincija
Gyventojų (2009) 313 355
Plotas 564 km²
Tankumas (2009) 556 žm./km²
Altitudė 550 m

Batmanas (turk. Batman) – daugiausia kurdų gyvenamas miestas Turkijos pietryčiuose, 80 km į rytus nuo Dijarbakyro, prie Batmano upės (Tigro intakas). Svarbiausias Turkijos naftos gavybos ir perdirbimo centras. Naftotiekis į Iskenderūno uostą (prie Viduržemio jūros).

Iki XX a. šeštojo dešimtmečio Batmanas buvo kaimas, kuriame gyveno apie 3 000 gyventojų. Tačiau XX a. ketvirtajame dešimtmetyje aplink jį buvo atrasti naftos telkiniai, todėl vietovė sparčiai plėtėsi ir į ją pradėjo plūsti darbo jėga iš kitų Turkijos dalių. 1957 m. kaimas buvo pervadintas Batmanu pagal upės vardą, gavo miesto statusą ir tapo rajono centru. Per ateinančius 50 metų nemažai Batmano vienaukščių pastatų buvo perstatyti į daugiaaukščius. Dėl to gyventojų skaičius išaugo daug kartų. 1967 m. buvo nutiestas 511 km ilgio naftotiekis iš Batmano į uostamiestį Dortjolą netoli rytinio Viduržemio jūros pakrantės taško, kuriuo buvo transportuojama žalia nafta iš Batmano naftos perdirbimo gamyklos. 1990 m. miestas tapo Batmano provincijos sostine.

Be naftos, kuri regione yra dominuojanti prekė, Batmanas gamina gėrimus, perdirbtus maisto produktus, chemikalus, baldus, avalynę, mašinas ir transporto įrangą. 2007 m. įkurtas Batmano universitetas, kuris dalyvauja „Erasmus“ užsienio studentų mainų programoje.

[1]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]