Bathory

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Neenciklopedinis stilius
Jei galite, sutvarkykite.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.
Bathory
Biografija
KilmėŠvedija Švedija
ŽanraiBlack metal, Viking metal,
Aktyvumo metai1983-2004
Įrašų kompanijaBlack Mark Production
SvetainėOficialus grupės tinklalapis

BathoryŠvedijos thrash metal/black metal/viking metal grupė, laikoma viena iš black metal žanro įkūrėjų ir viking metal pradininke.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bathory buvo įkurtą Stokholme 1983 metais, įdomumo dėlei, 17-mečio Quorthon. Po keleto grupės apvadinimo ir jos narių keitimų, Quorthon galiausiai apsistojo ties Bathory. Pirmieji įrašai buvo išleisti tais pačiais metais, kai Quorthon gavo bosinę gitarą iš Tyfon Grammofon. Tai buvo dvi dainos rinkiniui Scandinavian Metal Attack, kurios susilaukė netikėto fanų dėmesio. Netrukus po to su jais susisiekė Tyfon Grammofon su pasiūlymu įrašyti pilną albumą.

Jaunasis Quorthon

Nors Venom Black Metal albumas buvo stipriai nutolęs nuo to meto metalų žanrų ir buvo laikomas black metal pradininku, tačiau Bathory nekopijuodama albumo taip pat sugebėjo išgauti black metal muziką su satanistiškais tekstais ir šiam žanrui būdingu skambesiu. Netgi fanai manė, kad Bathory kopijuoja Venom ir groja pagal Black Metal albumą. Tačiau Quorthon ne kartą teigė, jog nebuvo netgi nusipirkęs Venom įrašų, o ir dainų girdėjo tik kelias; Bathory taip pat nebuvo įtakota ir Manowar, nors paklausius jų viking metal žanro darbų susidarydavo kitoks įspūdis. Tolimesni Bathory išleisti albumai – The Return ir Under the Sign of the Black Mark stipriai paveikė nūdienos norvegiškas black metal grupes ir paskatino šio žanro plitimą ir tobulėjimą.

Pirmieji ženklai to, kuo vėliau tapo Bathory, pasirodė, fanų manymu geriausiame, albume Blood Fire Death. Vietomis muzika sulėtėdavo ir pasigirsdavo epinis dainavimas – taip buvo pakloti pagrindai viking metal žanrui. Tačiau išliko ir black metal žanro elementai. Hammerheart albumu Bathory sukrėtė savo fanus – stilius drastiškai pasikeitė, muzika tapo mažiau agresyvia, atsirado daugiau epiškumo ir atmosferiškumo; dainų tekstai sukurpti iš vikingų mitologijos, Quorthon dainavimas tapo panašesnis į Manowar vokalisto. Taip Bathory tapo naujo ekstremaliosios muzikos žanro – viking metal pradininkais. Tolimesni albumai Twilight of the Gods ir Blood on Ice nė kiek nenutolo nuo viking metal žanro ir tai kiek nuvylė fanus, kuriems patiko Bathory tamsioji pusė.

1994 metais Bathory su albumu Requiem vėl pakeitė stilių, šį kartą tapdama retro - trash metal atstovais. Tačiau su albumais Nordland 2002 ir 2003 metais apleido senovišką thrash ir grįžo prie viking metal.

2004 m. birželį Quorthon buvo rastas negyvas savo namuose dėl širdies sustojimo.

Birželio 3 d., tais pačiais metais, Black Mark Records išleido duoklę Quorthon – trijų diskų rinkinys su geriausiomis Bathory dainomis, 176 puslapių knygą, DVD su vienu klipu, interviu ir 11x14 plakatu.

Black metal grupės išleido keletą albumų su Bathory koveriais norėdamos išreikšti pagarbą. Vienas iš jų buvo In Conspiracy with Satan: A Tribute to Bathory.

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompiliacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Quorthon (Ace Thomas Forsberg) – gitara, vokalas, muzika ir žodžiai

Buvę nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]