Baltik vairas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 55°55′8″ š. pl. 23°17′49″ r. ilg. / 55.91889°š. pl. 23.29694°r. ilg. / 55.91889; 23.29694

UAB Baltik vairas
Originalus pavadinimasUAB Baltik vairas
Pramonėdviračių gamyba
Centrinė būstinėŠiauliai, Pramonės 3, Lietuva, LT-78138
Produkcijadviračiai
Darbuotojų418
Tinklalapiswww.baltikvairas.lt

UAB Baltik vairas – didžiausia dviračių gamintoja Šiaurės Europos regione. UAB Baltik vairas buvo įsteigta 1993 m. ir pratęsė dviračių pramonės gamybos tradicijas Šiauliuose.

Dviračių gamybos Šiauliuose istorijos pradžia siekia 1948 metus, kai buvo įsteigta Šiaulių dviračių gamykla.

Vienos didžiausių Šiaulių regiono pramonės įmonių UAB Baltik vairas veiklos kryptis – dviračių komponentų dažymas, dekoravimas ir dviračių surinkimas.

Per metus pagaminama apie 320 tūkst. dviračių, kurie eksportuojami į 15 šalių.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Baltik vairas gamina dviračius miestui (City), kelionėms (Trekking), kalnų, vaikiškus dviračius, taip pat elektrinius (e-bike) dviračius bei specialios paskirties dviračius (tandemus, triračius ledams, pramonėje naudojamus dviračius ir pan.).

Kiekvieną sezoną įmonėje pagaminama apie 500 skirtingų modelių, apie 50 prekių ženklų dviračių. Jų atitiktis Europos Sąjungos standartams ir kitiems saugumo reikalavimams tikrinama specialiose bandymų laboratorijose.

Priklausomai nuo sezoninio gamybos apkrovimo lygio įmonėje dirba iki 600 darbuotojų. Nuolatinis darbuotojų skaičius yra 320.

2013 metais įmonės apyvarta siekė 163,7 mln. Lt (56 mln. eu).

Pagrindinė Baltik vairas rinka – Vakarų Europos šalys, o ateities planuose – plėtra į Šiaurės šalių, Centrinės Europos ir Rytų Europos rinkas. Į gamybos įrengimų atnaujinimą kasmet investuojanti įmonė planuoja vėl pradėti gaminti detales, visų pirma – dviračių rėmus.

UAB Baltik vairas yra viena iš EBMA (European Bicycle Manufactoring Association) steigėjų, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų narė, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė.

Bendrovė remia profesionalią dviračių sporto komandą „Staki–Baltik vairas“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1993 m. kovo 18 d. įsteigta bendra Lietuvos-Vokietijos įmonė UAB Baltik vairas. Įmonė tapo PANTHER International GmbH įmonių grupės dalimi.

1993 m. gruodžio 1 d. UAB Baltik vairas iš valstybinės dviračių ir variklių gamyklos „Vairas“ perėmė su dviračių gamyba susijusius padalinius, o valstybinė įmonė, pervadinta į „Šiaulių vairas“, tęsė vidaus degimo variklių gamybą.

1999 m. pagamintas pirmas milijonas dviračių nuo UAB Baltik vairas įsikūrimo.

2011 m. rugpjūčio mėnesį nuo konvejerio nuriedėjo penki milijoninis UAB Baltik vairas pagamintas dviratis.[1]

2013 metų rugsėjį įmonės akcijas nupirko privatus investuotojas iš Danijos.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]