Balansinis dviratukas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.

Balansinis dviratukas arba kitaip dar vadinamas bėgimo dviratis (angl. balance bike) – mokymui skirtas dviratis, kurio pagalba mokomasi laikyti balansą ir pusiausvyrą. Šis dviratukas neturi pedalų (paminų), grandinių ar papildomų mokomųjų ratukų. Skirtas 1,5-6 metų vaikams.

Važiavimo pagrindai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visų pirma, riedėdamas vaikas visą savo dėmesį sutelkia į lygsvaros laikymą, o ne į pedalų mynimą – taip užtikrinama didesnė tikimybė, kad jis nenuvirs ir išmoks važiuoti dviračiu be ašarų. Vaikai stumia šiuos dviratukus į priekį savomis kojomis, tokiu būdu ne tik išmoksta valdyti dviratį, bet ir lavina klubo sąnarius, stiprina kojų raumenis. Pradžioje vaikas gali paprasčiausiai stumdyti dviratuką vaikščiojant atsistojus tarp sėdynės ir dviračio rėmo, vėliau stumdyti dviratuką pilnai atsisėdus ant sėdynės ir kojomis spiriantis pirmyn. Galiausiai, įgavus daugiau pasitikėjimo ir įgūdžių bėgti šiuo dviratuku, vaikas laisvai balansuos tik ant dviejų dviračio ratų, kojas pilnai pakėlęs nuo žemės bei besispirdamas jomis į priekį. Kad funkcionuotų tinkamai, balansiniai dviratukai įprastai būna mažo dydžio, kad atsisėdęs vaikas ant sėdynės savo pėdomis galėtų pilnai siekti žemės paviršių.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis balansinis dviratis buvo anglų kalba pavadintas Dandy horse arba Velocipede. Jo išradėjas – vokietis Karl Drais. Tai viena pirmųjų dviejų ratų transporto priemonės be pedalų forma. Pirmoji kelionė šiuo dviračiu įvyko 1817 m. birželio 12 d. nuo Manheimo iki Reinau. Šis įregistruotas dviejų ratų principas yra pradžių pradžia dviračiui ir motociklui atsirasti.

Modeliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ne taip seniai balansiniai dviratukai atgimė iš naujo su nauja koncepcija, pritaikyta vaikams, kad b9tū ugdomi važiavimo dviračiu įgūdžiai, laikant pusiausvyrą ir balansą. Naujos kartos balansiniai dviratukai sukurti, siekiant su laiku pakeisti tradicinius triratukus ir dviratukus su papildomais ratukais. Balansiniai dviratukai gaminami iš medžio ir metalo. Jų gretas 2011 m. papildė balansiniai dviratukai, pagaminti iš kompozicinių medžiagų, t. y. iš poliamido ir stiklo pluošto junginio (angl. GFR – glass fibre reinforced), dėl ko tokio dviratuko rėmas tapo lengvesnis, atsparus vandeniui, lūžiams ir kt.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]