Bagnakas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Bagnakas

Bagnakas (angl. bagh nakh, bag'hnak, nahar – nuk, waghnakh, wagnuk, wahar – nuk, iš hindi žodžio, reiškiančio 'tigro nagas') – indiškas kasteto tipo kirstynių ginklas, užmaunamas ant krumplių arba slepiamas delne. Paprastai metalinis, su 4 ar 5 lenktomis geležtėmis, pritvirtintomis prie skersinio ar pirštinės. Skirtas kirsti odą ir raumenis, panašiai, kaip tigro nagai. Delne laikomas skersinukas gale dažnai irgi turi spyglį ar geležtę.

Ginklas atsirado Indijoje kaip savigynos priemonė. Kada atsirado, kol kas nežinoma.

Būna bagnakų, kurie turi papildomą žiedą nykščiui su papildomu „nagu“.
Bagnakas dažnai sujungiama su bičva – arba prie bičvos lankelio pridedami bagnakiški spygliai, arba prie bagnako prijungiama bičviška geležtė. Pirmo tipo kombinuotieji ginkla paprastai stambesni už antrojo tipo.

Bagnakai yra paplitęs ginklas įvairiuose žaidimuose. Vampire: The Masquerade – bagnakas yra mėgstamas asamitų klano ginklas. Taip pat jis populiarus Final Fantasy, Street Fighter, RuneScape, Castlevania: Portrait of Ruin, Age of Empires III, Shining Soul 2, Seiken Densetsu 3, Dynasty Warriors, Disgaea: Hour of Darkness and Disgaea 2 ir Star Ocean: The Second Story ir kituose.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]