Pereiti prie turinio

Arizonos svajonė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Arizonos svajonė

PavadinimasArizona Dream
RežisieriusEmiras Kusturica
Prodiuseris (-iai)Claudie Ossard
Yves Marmion
Scenaristas (-ai)David Atkins, Emiras Kusturica
VaidinaJohnny Depp
Jerry Lewis
Faye Dunaway
Metai1993
ŽanrasDrama, Komedija
Trukmė142 min.
KalbaAnglų
PlatintojasWarner Bros (JAV)
Biudžetas4 mln. dolerių (apytiksliai)
IMDb įrašas

Arizonos svajonė (angl. Arizona Dream) – 1993 metų režisieriaus Emiro Kusturicos filmas. Muziką kūrė Goranas Bregovičius ir Iggy Pop. Filmas laimėjo specialųjį žiuri prizą Berlyno festivalyje.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Vaikystės draugas Polas (Vincent Gallo) įkalbina Akselį (Johnny Depp) mesti savo žuvų skaičiuotojo darbą ir vykti į Niujorką pas dėdę Leo (Jerry Lewis) į šio vestuves. Dėdė bando įtikinti Akselį likti pas jį visam laikui ir padėti automobilių versle. Besimokydamas pardavinėti automobilius, jaunuolis čia susipažįsta su žymiai vyresne moterimi Elaine (Faye Dunaway) bei jos įdukra Grace (Lili Taylor). Akselis įsimyli Elaine, galiausiai pas ją ir apsigyvena, kur nuolat konfliktuoja su Grace.

Pagrindinis filmo akcentas yra veikėjų svajonės ir jų ryšiai. Polas svajoja tapti didžiu aktoriumi, leidžiama suprasti, kad jis domisi kinu ir šioje srity nemažai išmano (vaidina sceną iš Hitchocko filmo Šiaurė per šiaurvakarius, mintinai žino dialogus iš Krikštatėvio). Elaine svajoja turėti skraidančią mašiną, o Grace nori tapti vėžliu. Leo įsivaizduoja, kaip sudėtų vieną ant kito kadilakus iki pat Mėnulio. Akselio svajonė yra nuotykiai Aliaskoje ir skraidanti žuvis, periodiškai pasirodanti viso filmo metu. Realybė čia supinta su personažų fantazijomis.

Visą filmą nuolat konfliktavusi su Akseliu ir Elaine, per šios gimtadienį Grace lyg ir susitaiko, tačiau filmo kulminacijoje tą pačią naktį išeina į audrą lauke ir nusišauna, kaip ir buvo žadėjusi filmo pradžioje.