Antanas Račius

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Antanas Račius (1917 m. rugsėjo 22 d. Vilkaviznos kaime, Suvalkų apskritis2008 m. lapkričio 18 d. Seinuose, Lenkija) – statybininkas, tautodailininkas, kaimo muzikantas, Lenkijos lietuvių visuomenės veikėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Augo daugiavaikėje šeimoje, piemenavo. Nuo 16 metų dirbo statybose, išmoko visus statybos amatus. Pats pasidarė varstotą ir žiemą dirbdavo staliumi. 1938 m. pašauktas į Lenkijos kariuomenę. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, dalinys vokiečių buvo subombarduotas, Antanas nelegaliai grįžo namo ir slapstėsi. Pokaryje šeima trejiems metams buvo ištremta į Lenkijos vakarus. 1852-57 m. gyveno Alėcke, vėliau iki pat mirties – Seinuose.

Duoną pelnydavo dirbdamas statybose, yra pastatęs virš šimto namų. Jaunystėje išmoko austi, nuaudė juostas prie tautinių rūbų ir savo anūkams. Kaimo kapeloje grojo smuiku ir cimbolais. Su žmona, sūnumis ir dukra dainavo Seinų lietuvių chore, vaidino saviveiklininkų spektakliuose. Buvo aktyvus Lenkijos Visuomeninės kultūros draugijos narys, dešimt metų renkamas Seinų skyriaus pirmininku.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]