Antanas Guoga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Antanas Guoga
Antanas Guoga.jpg
Pasaulio pokerio čempionate, 2008 m.
Gimė 1973 m. gruodžio 17 d. (46 metai)
Kaunas
Motina Danguolė
Sutuoktinis (-ė) Aistė
Veikla verslininkas, politikas, pokerio žaidėjas
Sritis laisvalaikio paslaugos, mažmeninė prekyba
Organizacijos TonyBet, TonyResort, TonySports, TonyStreets
Pareigos Europos Parlamento narys
Partija Darbo partija
Išsilavinimas Hobsons Bay Secondary College
Alma mater University of Worcester
Žymūs apdovanojimai
 • 2011 metų Pasaulio lietuvis

Antanas Guoga (g. 1973 m. gruodžio 17 d. Kaune) – Australijos ir Lietuvos verslininkas, mecenatas, politikas, Europos Parlamento narys, sporto rėmėjas, profesionalus pokerio žaidėjas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antano Guogos vaikystė prabėgo Kaune ir Alytaus rajone (Kalesninkuose). Būdamas 11 metų išvyko į Australiją. Gyveno Melburne – ten baigė mokyklą, taip pat dirbo įvairius darbus: remontavo siuvimo mašinas, plovė automobilius.

Vėliau pradėjo dirbti „Australian Mortgage Brokers“ vadovo Billo Buchano asistentu. Antanui sekėsi loginio mąstymo ir matematinių žinių reikalaujanti veikla, todėl koledže studijavo apskaitą ir finansus.

1993 m. įsidarbino „CitiBank“ valdomame investiciniame banke Honkonge, kur buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą.

Vėliau Antanas Guoga Australijoje sėkmingai investavo į naujienų portalą bei gyvybės draudimo paslaugas teikiančią bendrovę „Rate detective“. Be to, jis vystė prekybos verslą Londone.

Lietuvoje investavo į nekilnojamojo turto bei interneto projektus, tarptautinę lažybų bendrovę „TonyBet“, poilsio ir pramogų parką Anupriškėse „TonyResort“, sporto ir laisvalaikio prekių internetines parduotuves „TonySports“ bei „TonyStreets“. Verslininkui priklauso draudimo paslaugų verslas Australijoje. Šiandien įmonės, į kurias jis investavo, yra sukūrusios daugiau kaip 500 darbo vietų, daugiau kaip 300 iš jų – Lietuvoje.

Aktyviai užsiima filantropine veikla. Nuo 2007 m. vienas dosniausių Labdaros ir paramos fondo „Bėdų turgus“ rėmėjų. Per kelerius metus paaukojo virš 1,5 milijono litų. Tais metais jam buvo įteiktas simbolinis obuolys „Dosniausiam pirkliui“, po metų – obuolys „Tiesiog Antanui“, o 2009 metais jam kaip dosniausiam „Bėdų turgaus“ rėmėjui buvo įteikta simbolinė padėka gyvas medis (Rojaus obelis).

Profesionalus pokerio žaidėjas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antanas Guoga yra žinomas ir dėl pokerio žaidėjo karjeros, kurią baigė 2014 m. pradžioje. Sėkmingai žaidęs turnyruose Austrijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, JAV ir Jungtinėje Karalystėje, tapo tarptautine pokerio žvaigžde, žinoma Tony G vardu. Pirmieji pokerio laimėjimai paskatino filantropinę veiklą: pavyzdžiui, 2006 m. paaukojo apie pusę milijono dolerių Melburno kovos su vėžiu fondui ir Melburno psichologinei tarnybai, 2007 m. – apie 200 tūkstančių dolerių Maskvos 80-ajam internatui.

2011 m. Delfi 36 tūkstančių skaitytojų apklausoje buvo pripažintas metų Pasaulio lietuviu. Apdovanojimas buvo įteiktas Pasaulio lietuvių ekonomikos forume 2011 m. liepos mėnesį.

Dar vieną apdovanojimą 2011 m. pelnė portalo ekonomika.lt „Verslo švyturio“ rinkimuose. Juose dalyvavo daugiau nei aštuoni tūkstančiai lankytojų, o dėl nominacijos varžėsi 44 kandidatai.

Antanas Guoga su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine

20102012 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas. Nuo 2011 m. – Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas. Lietuvos olimpinis atašė 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse. Nuo 2014 m. – Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentas.

2012 m. kovo 18 d. pirmąkart Lietuvoje vykusios „Raudonos nosies dienos“ iniciatorius ir globėjas.

2013 m. paskutinį birželio savaitgalį Tytuvėnuose vykusiame Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio vasaros sąskrydyje buvo pristatytas kandidatu Europos Parlamento rinkimuose.

2014 m. rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvoje, Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio sąraše, kandidatavo antru numeriu ir surinkęs 97 907 balsus išrinktas Europos Parlamento nariu. 2016 m. spalio mėnesį paliko Europos liberalų ir demokratų (ALDE) frakciją Europos Parlamente ir perėjo į centro dešinės Europos liaudies partijos frakciją. Antanas Guoga išrinktas ES ir Armėnijos, Azerbaidžano bei Gruzijos delegacijos vicepirmininku, paskirtas Euronest parlamentinės asamblėjos nariu, taip pat pasirinko delegaciją ryšiams su Šveicarija ir Norvegija, ES ir Islandijos jungtiniame parlamentiniame komitete bei Europos ekonominės erdvės (EEE) jungtiniame parlamentiniame komitete.

Valdo Lažybų bendrovę „TonyBet“, poilsio ir pramogų parką „TonyResort“, IT sprendimus siūlančią bendrovę „TP Engineering“.

Mokesčių vengimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2014 metais Antanas Guoga pagarsėjo tuo, jog, vietoje apmokestinamų dividendų, jis iš savo įmonių gaudavo neapmokestintas palūkanas už milijonines paskolas savoms įmonėms. Pavyzdžiui, už 2013 metus Antantas Guoga sumokėjo tik 20 tūkstančių litų mokesčių, t. y. vos 2,8 procento nuo savo pajamų (700 tūkstančių litų). Antantas Guoga dėl tokios savo mokesčių „optimizavimo“ schemos pateko į Valstybinės mokesčių inspekcijos tyrimą. Buvo patikrintos visos įmonės, kuriose jis turi nors 1 akciją.

Pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 2004 m. WPT – Grand Prix de Paris – 2 vieta
 • 2005 m. European Poker Championships – 1 vieta
 • 2006 m. Intercontinental Poker Championship – Grand final – 2 vieta
 • 2006 m. Betfair Asian Poker Tour – 1 vieta
 • 2007 m. World Series Of Poker – Europe, London – 3 vieta
 • 2007 m. Moscow Millions, Main Event – 1 vieta
 • 2008 m. „Shining World Leadership“ apdovanojimas
 • 2008 m. PartyPoker Premier League Poker III – 2 vieta
 • 2009 m. 40th World Series of Poker (WSOP) 2009, Anniversary event – 10 vieta
 • 2009 m. EPT – Grand Final (Monte Carlo), High Roller Championship – 3 vieta
 • 2010 m. Aussie Millions Poker Championship, A$100k Challenge – 5 vieta
 • 2010 m. The Poker Lounge, Episode 10 – 1 vieta
 • 2010 m. WPT London High Roller – 2 vieta
 • 2011 m. delfi.lt skaitytojų pripažintas metų Pasaulio lietuviu
 • 2011 m. „Verslo švyturio“ apdovanojimas
 • 2012 m. Aussie Millions Poker Championship, A$100k Challenge – 4 vieta
 • 2012 m. PartyPoker Premier League Poker V – 5 vieta

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Partijos politinės pareigos


Prieš tai:
Eligijus Masiulis
LRLS pirmininkas
2016
Po to:
Remigijus ŠimašiusNuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]