Amūrinis vynmedis
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Vitis amurensis |
---|
Amūrinis vynmedis (Vitis amurensis) |
Mokslinė klasifikacija |
Amūrinis vynmedis (Vitis amurensis) – vynmedinių šeimos augalas. Paplitęs Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, šiaurės rytų Kinijoje ir Korėjos pusiasalio šiaurėje.
Užauga iki 20 m ir daugiau. Stiebai iki 20 cm skersmens. Jauni ūgliai apaugę veltiniškais plaukeliais, vėliau pliki, žalsvi ar rausvi. Lapai apskriti ar plačiai ovalūs, ištisiniai arba triskiaučiai ir penkiaskiaučiai, 9–25 cm ilgio ir beveik tokio pat pločio. Skiautės nevienodo gylio, trumpai nusmailėjusios, stambiai apybukiai dantytais kraštais, lapo pamatas giliai ir plačiai širdiškas. Viršutinė pusė su įspaustinėmis gyslomis, raukšlėta, žalia, plika arba truputį plaukuota, apatinė ištisai plaukuota, su ryškiomis iškilosiomis gyslomis. Rudenį lapai paraudonuoja. Žiedai smulkūs, gelsvai žalsvi, kvapnūs, susitelkę 10–25 cm ilgio šakotose kekėse. Uogos rutuliškos, 7–12 mm skersmens, juodos, violetinės arba mėlynos, stora odele. Cukraus kiekis uogose siekia 22–23%. Sėklos kriaušės formos, apie 5 mm ilgio, su snapeliu.
Žydi birželį–liepą. Uogos prinoksta rugsėjį.
Mėgsta derlingas, drėgnokas augavietes.
Skirstomas į porūšius:
- V. amurensis var. amurensis
- V. amurensis var. dissecta