Ali bin Abdula al Tanis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Ali bin Abdula al Tanis (g. apie 1896 m. – m. 1974 m. rugpjūčio 31 d.) – Šeichas, Seras, Hafisas, Kataro emyru nuo 1948 m. rugpjūčio 20 d., kai jo tėvas, šeichas Abdula bin Jasimas al Tanis, atsistatydino, iki 1960 m. spalio 24 d., kai jis atsižadėjo sosto savo sūnaus, šeicho Ahmado ibn Ali al Tanio, naudai.

Valdymo metais jis prižiūrėjo pirmąjį naftos krovinį iš Mesaido uosto 1949 m. gruodžio 31 d.; skirta daug dėmesio švietimui ir infrastruktūrai. 1950 m. Ronald Cochrane buvo paskirtas atsakingu už Kataro policijos pajėgų organizavimą, o Phillip Plant, buvęs Karališkųjų oro pajėgų karininkas buvo paskirtas emyro patarėju. Po savo atsistatydinimo jis keletą metų gyveno Katare, buvo labai visuomeniškas padėdamas daugeliui musulmonų mokslininkų ir išspausdindamas daug istorinių islamo knygų, kurios nebuvo iki tol spausdintos; jos buvo atspausdintos „Al-Maktab Al-Islami“ leidykloje, Libane.

Būdamas amžiuje, susirgo cukriniu diabetu ir savo paskutiniaisiais metais gyveno savo namuose Libane, kur juo rūpinosi dr. Nasib Albarbir.

Jis buvo nepaprastai kilnus ir labai mandagus; turėjo labai gerą atmintį ir būdamas labai jaunas išmoko Koraną mintinai.

Jis mirė Beiruto Barbiro ligoninėje, Libane, 1974 m. rugpjūčio 31 d. Kūnas buvo nuskraidintas atgal į Katarą, kur jis buvo palaidotas Alrajano kapinėse.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]