Alfridas Bulkauskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Alfridas Bulkauskas (g. 1955 m. sausio 9 d. Lygumų miestelyje, Pakruojo r.) – choro dirigentas ir pedagogas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lankydamas Šiaulių 10-ąją vidurinę mokyklą, privačiai mokėsi griežti akordeonu ir skambinti fortepijonu, o ją baigęs, 19731977 m. choro dirigavimą studijavo Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose (vyr. dėst. R. Songailos ir vyr. dėst. P. Jankausko klasės).

Nuo 1977 m. rudens Telšių miesto ir rajono chorų vadovas: rajono kultūros darbuotojų vyrų ir moterų, miesto skaičiavimo mašinų gamyklos mišriojo. Visus tris kolektyvus parengė 1980 m. respublikinei dainų šventei. 1985 m. tokiai pat dainų šventei parengė miesto skaičiavimo mašinų gamyklos mišrųjį chorą, kultūros rūmų vyrų chorą „Žemaičiai" ir Tryškių kultūros namų vyrų chorą.

1990 m. Lietuvos tautinei dainų šventei parengė skaičiavimo mašinų gamyklos mišrųjį chorą ir kultūros darbuotojų vyrų chorą „Žemaičiai“, o 1994 m. I Pasaulio lietuvių dainų šventei kultūros rūmų vyrų chorą „Žemaičiai".

Ypač kūrybingas ir našus dirigento darbas buvo 19771994 m. su vyrų choru „Žemaičiai“, kurį lankė 30-35 balsingi dainininkai. Choras – daugelio respublikinių konkursų laureatas ir prizininkas, išmokęs apie 80 įvairių kūrinių ir surengęs per 100 koncertų Žemaitijos miestuose bei miesteliuose, 1982 m. koncertavo Rumunijoje, o 1992 m. Rusijoje, padarė įrašų Lietuvos radijui. 1994 m. vyrų choras reorganizuotas į mišrųjį tuo pačiu „Žemaičių" vardu. Kolektyvą lanko iki 40 balsingų moterų ir vyrų, kurie tęsia kūrybiško koncertinio darbo tradicijas, dalyvavo 1995 ir 1997 m. Baltijos ir Šiaurės šalių dainų šventėse Rygoje ir Gotlande (Švedija). 1997 m. rugsėjo 19 d. kolektyvas koncertu pažymėjo savo gyvavimo 20-metį, dalyvavo 1998 m. II Pasaulio lietuvių dainų šventėje Vilniuje.

A. Bulkauskas dirba ir pedagoginį darbą.

Yra Telšių aukštesniosios dailės mokyklos Pedagogikos skyriaus choro studijos vadovas ir choro dirigavimo dėstytojas, Eigirdžių pagrindinės mokyklos muzikos ir dainavimo mokytojas. Jis Telšių rajono dainų švenčių vyr dirigentas, zoninių dainų švenčių Klaipėdoje, Tauragėje, Šiauliuose, Plungėje ir Mažeikiuose dirigentas, 1994 m. I Pasaulio lietuvių dainų šventės Kaune dirigentas. 1987 m. jis apdovanotas Kultūros žymūno ženklu.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.