Pereiti prie turinio

Akeči Micuhide

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Akeči Micuhide
jap. 明智 光秀
Gimė 1528 m. kovo 10 d.
Mirė 1582 m. liepos 2 d. (54 metai)
Tautybė japonas
Veikla Sengoku samurajus
Vikiteka Akeči Micuhide

Akeči Micuhide(明智 光秀, 1528 m. kovo 2 d. – 1582 m. liepos 2 d. ) , kurio pravardė buvo Jūbei ar Koretō Hyūga no Kami(惟任日向守), buvo Sengoku laikotarpio samurajus. Jis buvo daimio Odos Nobunagos, kurį išdavė ir privertė padaryti sepuku, generolas.

Micuhide gimė Mino žemėje (dabar Gifu prefektūra). Jis kilęs iš šugo Toki klano ir pradėjo tarnauti Nobunagai, kai šis užėmė Mino žemę 1566 m. ir už tai Micuhide gavo Sakamoto (Omio žemėje) 1571 m. Nors Nobunaga retai pasitikėdavo vasalai, Kacuie Šibata, Hašiba Hidejoši ir Akeči Micuhide nusipelnė ypatingo jo palankumo. Gavęs Sakamoto, Micuhide išvyko nuraminti Tambos regioną ir nugalėjo kelis klanus, pvz.: Isšiki iš Taigo.

Šventykla, skirta Akeči Micuhidei, Kiotas

1579 m. Micuhide atėmė Jakami pilį iš Hatano Hideharu, pažadėdamas jam taiką. Bet Nobunaga nepaisė sutarties ir nužudė Hideharu. Tai papiktino Hatano šeimą ir netrukus keli Hataro vasalai nužudė Micuhide motiną (ar tetą). Situaciją pablogino tai, kad Nobunaga kelis kartus viešai įžeidė, taip atkreipdamas net vakariečių dėmesį. Micuhide kaltino Nobunagą dėl motinos mirties ir keršydamas užpuolė jį Honnō-dži šventykloje Kiote 1582 m. birželio 21 d. ir privertė kautis. Pralaimėjęs Nobunaga nusižudė.

Sužinoję apie Nobunagos mirtį Hidejoši ir Tokugava Iejasu puolė keršyti Mitcuhidei, kad užimtų Nobunagos vietą. Hidejoši pirmasis atvyko į vietą, o Akeči Micuhidės sąjuningai, tokie kaip Hosokava Fudžitaka, susijęs su juo per santuoką, jį išdavė. Micuhide išgyveno 13 dienų ir žuvo Jamazaki mūšyje. Sklido gandai, kad jį nužudė valstitis-karys Nakamura su bambuko ietimi, o kitas gandas teigia, jog Akeči išgyveno ir pradėjo naują gyvenimą kaip šventikas Tenkai.