Sportininkai iš viso rungsis 14 rungčių: vyrai – aštuoniose, moterys – šešiose.[3] Rungtys skirstomos į dvi svorio kategorijas: atviro (open weight) ir lengvo (lightweight); ir dvi irklavimo būdo kategorijas: pavieno irklo valčių kategoriją (sweep), kur kiekvienas sportininkas naudoja tik po vieną irklą, ir porinio irklo valčių kategoriją (scull), kur kiekvienas sportininkas naudoja irklų porą.
Porinio irklo valčių kategorijos rungtys yra vyrų ir moterų vienvietės, dvivietės, lengvo svorio dvivietės ir keturvietės valtys.[3] Šios kategorijos rungtys sutartinai žymimos Nx, kur N – vietų skaičius (pvz., dvivietės porinio irklo valtys žymimos 2x). Pavienio irklo valčių kategorijos rungtys yra vyrų ir moterų dvivietės ir aštuonvietės bei vyrų keturvietės ir lengvo svorio keturvietės valtys.[3] Šios kategorijos rungtys sutartinai žymimos N+ (su vairininku) arba N- (be vairininko) (pvz., keturvietės pavienio irklo valtys be vairininko žymimos 4-). Lengvo svorio valtys atskiriamos prieš sutartinį žymėjimą parašius raidę L.
Kiekviena dalyvaujanti šalis gali deleguoti po vieną valtį kiekvienoje iš 14 rungčių, taigi iš viso daugiausiai 48 irkluotojus.[3] Dauguma kvalifikacinių vietų buvo išdalytos per 2015 m. pasaulio irklavimo čempionatą, vykusį Prancūzijoje 2015 m. rugpjūčio 30 d.-rugsėjo 4 d. Vietos buvo skiriamos Nacionaliniams olimpiniams komitetams (ne individualiems sportininkams), galutinėje lentelėje esantiems pirmose 9 vietose 1x kategorijoje (vyrų ir moterų); pirmose 5 vietose 8+ kategorijoje; pirmose 11 vietų 2x, L2x, 4- ir L4- (tik vyrai) kategorijose; ir pirmose 8 vietose 4x vyrų kategorijoje bei pirmose 5 vietose 4x moterų kategorijoje.[3] Kitos vietos yra išdalijamos šalims per žemynines kvalifikacines regatas Azijoje ir Okeanijoje (išskyrus Naująją Zelandiją ir Australiją), Afrikoje, Lotynų Amerikoje ir Europoje (Europos regatoje dalyvaus ir JAV, Kanada, Australija bei Naujoji Zelandija) bei galutinėje olimpinėje kvalifikacinėje regatoje Šveicarijos mieste Liucernoje.[3]