Adrijos krepšinio lyga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Adrijos krepšinio lyga
Adrijos krepšinio lyga logo
Sporto šaka Krepšinis
Įkurta 2001 m.
Klubų skaičius 14
Valstybė Serbija Serbija, Flag of Montenegro.svg Juodkalnija, Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina, Slovėnija Slovėnija, Kroatija Kroatija, Šiaurės Makedonija Makedonija
Dabartiniai čempionai Belgrado „Crvena Zvezda“

Adrijos lyga – tarptautinė krepšinio lyga, kurioje žaidžia 14 komandų iš Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Serbijos, Juodkalnijos, Makedonijos ir Slovėnijos. Visos šios valstybės anksčiau buvo Jugoslavijos sudėtyje. Vis dėlto lygoje nežaidžia nei vienas klubas iš taip pat buvusios Jugoslavijos respublikos Kosovo.

Lyga gyvuoja kartu su nacionaliniais šalių čempionatais. Lygą organizuoja Adrijos Krepšinio Asociacija, kuri yra pilnateisė ULEB organizacijos narė. Baltijos krepšinio lyga buvo sukurta atsižvelgiant į Adrijos lygos pavyzdį.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lyga įkurta 2001 metais. Pirmajame sezone žaidė 12 stipriausių buvusios Jugoslavijos komandų. Kitame sezone prie lygos prisijungė Izraelio čempionas Tel Avivo „Maccabi“ klubas. Nors 2003-2004 metų sezone „Maccabi“ ir paliko lygą, ji išsiplėtė iki 14-os, o 2004-2005 metų sezone – iki 16-os klubų. Tačiau pastaruosius sezonus lygoje dalyvauja 14-a ekipų.

Nuo įsikūrimo pradžios lyga vadinosi generalinio remėjo vieno žinomiausių padangų ir gumos gamintojo Goodyear pavadinimu, bet 2006 m. rudenį pasirašė remimo kontraktą su Nova ljubljanska banka (NLB) ir pakeitė pavadinimą į NLB Liga. Goodyear išliko vienu pagrindinių remėjų.

Varžybų sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kaip daugelis Europos lygų, reguliarusis sezonas žaidžiamas dviejų ratų sistema, kuomet kiekviena komanda su kiekviena sužaidžia po vienerias rungtynes išvykoje ir namuose. Geriausiai pasirodžiusios 8 ekipos patenka į atkrintamąsias varžybas. Ketvirtfinalio etape žaidžiama iki dviejų pergalių, o laimėtojas išaiškinamas finalinio ketverto varžybose.

2018-2019 m. sezono komandos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Serbija Crvena zvezda mts Serbija Mega Bemax Kroatija Cedevita Bosnija ir Hercegovina Igokea
Serbija FMP Juodkalnija Budućnost VOLI Kroatija Cibona Slovėnija Krka
Serbija Partizan NIS Juodkalnija Mornar Kroatija Zadar Slovėnija Petrol Olimpija

Lygos čempionai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]