Prancūzijos krepšinio lyga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Prancūzijos krepšinio lyga
Prancūzijos krepšinio lyga logo
Sporto šaka Krepšinis
Įkurta 1987 m.
Klubų skaičius 18 (Pro A) + 20 (Pro B)
Valstybė Prancūzija Prancūzija
Dabartiniai čempionai Vilerbano ASVEL

LNB (pranc. Ligue Nationale de Basketball) – stipriausia Prancūzijos krepšinio lyga, įkurta 1987 m., Prancūzijos nacionalinio čempionato tęsėja. Lyga turi du divizionus: Pro A (stipriausias) ir Pro B (antroji Prancūzijos lyga). Pirmajame divizione žaidžia 18 komandų.

Turnyro sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Reguliarusis sezonas žaidžiamas dviejų ratų sistema: kiekviena ekipa sužaidžia su kiekvienu savo varžovu dvi rungtynes (namuose ir išvykoje). 8 geriausiai pasirodžiusios komandos patenka į atkrintamąsias varžybas. Visuose atkrintamųjų varžybų turuose (išskyrus finalą) žaidžiama iki dvejų pergalių. Finale žaidžiamos vienerios rungtynes Paryžiaus Palais omnisports de Paris-Bercy arenoje.

Dėl 2009 m. planuojamos įkurti Prancūzijos Superlygos, net trys silpniausiai pasirodę klubai iškrenta į antrąjį Pro B divizioną, o iš jo pakyla tik vienas klubas. Taip daroma siekiant sumažinti pirmojo diviziono komandų skaičių iki 14. Аnksčiau dvi ekipos iš Pro A nukrisdavo į Pro B, kaip ir dvi geriausiai pasirodžiusios Pro B komandos pakildavo į elitinę šalies lygą.

Pastarieji sezonai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis: LNB 2006–2007 m. sezonas

Pagrindinis straipsnis: LNB 2007–2008 m. sezonas 2018-2019 m. sezone Pro A divizione rungtyniaujančios ekipos:

Visi Prancūzijos čempionai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pastaba: iki 1949 lyga vadinosi „Excellence“, nuo 1950 iki 1993 – „Nationale 1“, ir tik nuo 1994 dabartiniu pavadinimu – „LNB Pro A“.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]