66-oji Oskarų teikimo ceremonija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
66-oji Oskarų teikimo ceremonija
Data 1994 m. kovo 21 d., pirmadienis
Vieta „Dorothy Chandler“ paviljonas
Los Andželas, Kalifornija
Vedėjas Whoopi Goldberg
Laimėtojai
Geriausias filmas Šindlerio sąrašas
Daugiausia apdovanojimų Šindlerio sąrašas“ (7)
Daugiausia nominacijų Šindlerio sąrašas“ (12)

66-oji Oskarų teikimo ceremonija vyko 1994 m. kovo 21 d. „Dorothy Chandler“ paviljone. Ceremoniją pirmą kartą vedė afroamerikiečių kilmės vedėja (Vupi Goldberg).

Daugiausiai apdovanojimų laimėjo filmas Šindlerio sąrašas, gavęs septynis (tarp jų ir už geriausią metų filmą) ir nominuotas dvylikai Oskarų. Filmas „Pianinas“ buvo nominuotas aštuoniose kategorijose ir laimėjo tris kartus. Tarp laimėtojų buvo ir vienuolikmetė Ana Pekvin, laimėjusi Oskarą už geriausią antro plano vaidmenį.

Šindlerio sąrašas po 33-jų metų pertraukos tapo pirmuoju nespalvotu filmu, laimėjusiu geriausio metų filmo kategorijoje. Vėliau tik 2012 metų ceremonijoje tai pavyko padaryti filmui „Artistas“.

Oskarų nominantai ir laimėtojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Oskarų laureatai lentelėje yra paryškinti.[1]

Geriausias metų filmas Geriausias režisierius
Geriausias aktorius Geriausia aktorė
  • Holly Hunter – “Pianinas„
    • Angela Bassett – “Kuo čia dėta meilė? „
    • Emma Thompson – „The Remains of the Day“
    • Debra Winger – „Šešėlių šalis“
    • Stockard Channing – „Six Degrees of Separation“
Geriausias antro plano aktorius Geriausia antro plano aktorė
Geriausias originalus scenarijus Geriausias adaptuotas scenarijus
  • „Pianinas“ – Jane Campion
    • „Deivas“ – Gary Ross
    • „Ugnies linijoje“ – Jeff Maguire
    • „Filadelfija“ – Ron Nyswaner
    • „Nemiegantys Sietle“ – Nora Ephron, David S. Ward ir Jeff Arch
Geriausias užsienio kalbos filmas
Geriausias dokumentinis filmas Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas
  • „I Am a Promise: The Children of Stanton Elementary School“ – Susan Raymond ir Alan Raymond
    • „The Broadcast Tapes of Dr. Peter“ – David Paperny ir Arthur Ginsberg
    • „Children of Fate: Life and Death in a Sicilian Family“ – Susan Todd ir Andrew Young
    • „For Better or For Worse“ – David Collier ir Betsy Thompson
    • „The War Room“ – D. A. Pennebaker ir Chris Hegedus
  • „Defending Our Lives“ – Margaret Lazarus ir Renner Wunderlich
    • „Blood Ties: The Life and Work of Sally Mann“ – Steven Cantor ir Peter Spirer
    • „Chicks in White Satin“ – Elaine Holliman ir Jason Schneider
Geriausias trumpametražis meninis filmas Geriausias trumpametražis animacinis filmas
  • „Schwarzfahrer“ – Pepe Danquart
    • „Down on the Waterfront“ – Stacy Title ir Jonathan Penner
    • „The Dutch Master“ – Susan Seidelman ir Jonathan Brett
    • „Partners“ – Peter Weller ir Jana Sue Memel
    • „La Vis“ – Didier Flamand
  • „Volisas ir Gromitas: Sugedusios kelnės“ – Nick Park
    • „Blindscape“ – Stephen Palmer
    • „The Mighty River“ – Frédéric Back ir Hubert Tison
    • „Small Talk“ – Bob Godfrey ir Kevin Baldwin
    • „The Village“ – Mark Baker
Geriausia originali muzika Geriausia originali daina
  • Šindlerio sąrašas – John Williams
    • „Firma“ – Dave Grusin
    • „Nekaltybės amžius“ – Elmer Bernstein
    • „Bėglys“ – James Newton Howard
    • „The Remains of the Day“ – Richard Robbins
  • „Streets of Philadelphia“ iš filmo „Filadelfija“ – muzika ir žodžiai pagal Bruce Springsteen
    • „Again“ iš filmo „Poetic Justice“ – muzika ir žodžiai pagal Janet Jackson, James Harris III ir Terry Lewis
    • „Philadelphia“ iš filmo „Filadelfija“ – muzika ir žodžiai pagal Neil Young
    • „A Wink and a Smile“ iš filmo „Nemiegantys Sietle“ – muzika pagal Marc Shaiman; žodžiai pagal Ramsey McLean
    • „The Day I Fall in Love“ iš filmo „Betovenas 2“ – muzika ir žodžiai pagal Carole Bayer Sager, James Ingram ir Clif Magness
Geriausias garso montažas Geriausi garso efektai
  • Juros periodo parkas – Gary Rydstrom ir Richard Hymns
    • „Bėglys“ – John Leveque ir Bruce Stambler
    • Alpinistas – Wylie Stateman ir Gregg Baxter
  • Juros periodo parkas – Gary Rydstrom, Gary Summers, Ron Judkins ir Shawn Murphy
    • Šindlerio sąrašas – Andy Nelson, Steve Pederson, Scott Millan ir Ron Judkins
    • „Geronimo: An American Legend“ – Chris Carpenter, Doug Hemphill, Bill W. Benton ir Lee Orloff
    • Alpinistas – Michael Minkler, Bob Beemer ir Tim Cooney
    • „Bėglys“ – Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montaño ir Scott D. Smith
Geriausias meninis apipavidalinimas Geriausia kinematografija
  • Šindlerio sąrašas – Ewa Braun ir Allan Starski
    • „Adamsų šeimos vertybės“ – Ken Adam ir Marvin March
    • „Nekaltybės amžius“ – Dante Ferretti ir Robert J. Franco
    • „Orlando“ – Ben Van Os ir Jan Roelfs
    • „The Remains of the Day“ – Luciana Arrighi ir Ian Whittaker
  • Šindlerio sąrašas – Janusz Kamiński
    • „Searching for Bobby Fischer“ – Conrad Hall
    • „Farewell My Concubine“ – Gu Changwei
    • „Bėglys“ – Michael Chapman
    • „Pianinas“ – Stuart Dryburgh
Geriausias grimas Geriausias kostiumų dizainas
  • „Ponia Dautfajė“ – Ve Neill, Yolanda Toussieng ir Greg Cannom
    • „Filadelfija“ – Carl Fullerton ir Alan D’Angerio
    • Šindlerio sąrašas – Christina Smith, Matthew Mungle ir Judy Alexander Cory
  • „Nekaltybės amžius“ – Gabriella Pescucci
    • Šindlerio sąrašas – Anna B. Sheppard
    • „Orlando“ – Sandy Powell
    • „Pianinas“ – Janet Patterson
    • „The Remains of the Day“ – Jenny Beavan ir John Bright
Geriausias montažas Geriausi vaizdo efektai
  • Šindlerio sąrašas – Michael Kahn
    • „Ugnies linijoje“ – Anne Coates
    • „Bėglys“ – Dennis Virkler, David Finfer, Dean Goodhill, Don Brochu, Richard Nord ir Dov Hoenig
    • Vardan tėvo – Gerry Hambling
    • „Pianinas“ – Veronika Jenet
  • Juros periodo parkas – Stan Winston, Dennis Muren, Phil Tippett ir Michael Lantieri
    • Alpinistas – Neil Krepela, John Richardson, John Bruno ir Pamela Easley
    • „The Nightmare Before Christmas“ – Pete Kozachik, Eric Leighton, Ariel Velasco Shaw ir Gordon Baker

Daugiausia nominacijų ir apdovanojimų[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šie filmai buvo nominuoti daugiau nei vieną kartą:

  • Dvylika: Šindlerio sąrašas
  • Aštuonis: „Pianinas“, „The Remains of the Day“
  • Septynis: „Bėglys“, Vardan tėvo
  • Penkis: „Nekaltybės amžius“, „Filadelfija“
  • Tris: Alpinistas, „Ugnies linijoje“, Juros periodo parkas
  • Du: „Farewell My Concubine“, „Firma“, „Orlando“, „Šešėlių šalis“, „Nemiegantys Sietle“, “Kuo čia dėta meilė? „

Šie filmai laimėjo daugiau negu vieną Oskarą:

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]