20-oji JAV Konstitucijos pataisa

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pataisos teksto originalo pirmasis puslapis.

20-oji JAV Konstitucijos pataisaJungtinių Amerikos Valstijų Konstitucijos pakeitimas, pakoregavęs JAV prezidento ir viceprezidento kadencijų pradžios ir pabaigos datą iš kovo 4 dienos į sausio 20 dieną, o Kongreso narių kadencijų pradžią ir pabaigą – iš kovo 4 dienos į sausio 3 dieną. Taip pat pataisos numatė, kas turi būti daroma, jei išrinktasis prezidentas inauguracijos negali prisiekti. Jei iki inauguracijos išrinktasis prezidentas miršta, prezidentu tampa išrinktasis JAV viceprezidentas.[1]

Šia pataisa buvo sutrumpintas pereinamasis laikotarpis nuo JAV prezidento ir Kongreso rinkimų pabaigos iki kandencijų pradžios („šlubosios anties” periodas). Pataisa nustatė ankstesnę naujai išrinktų Kongreso narių kadencijos pradžią tam atvejui, kad jau naujasis kongresas spręstų prezidento rinkimų baigtį, jei kandidatai į JAV prezidentus rinkimuose surinktų po lygiai JAV rinkikų kolegijos balsų.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Constitution of the United States: Amendments 11-27“. Archives.gov. November 4, 2015. Suarchyvuotas originalas January 14, 2021. Nuoroda tikrinta November 22, 2020.