Šimkaičių herbas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Šimkaičių herbas – pagrindinis Šimkaičių miestelio ir seniūnijos (Jurbarko rajono savivaldybė) heraldinis atributas.

Aprašas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Herbe pavaizduota žaliame lauke auksinis Gediminaičių stulpų ir trijų dvigubų kryžių junginys. Lietuvos heraldikos komisija, tvirtindama Šimkaičių herbo simboliką, padarė ypatingą išimtį. Komisijos rašte rašoma, kad svarstant naujai kuriamo Šimkaičių herbo simboliką tiek vietos atstovų, tiek Lietuvos heraldikos komisijos nuomone, vietos heraldikoje verta pavaizduoti istorinius nacionalinius simbolius. Paprastai valstybinę simboliką vengiama naudoti kuriant municipalinę heraldiką, tačiau, atsižvelgiant į Šimkaičių istoriją, išskirtines su Šimkaičiais susijusias asmenybes, ypač Jono Žemaičio-Vytauto, ir Šimkaičių bendruomenėje puoselėjamas Lietuvos laisvės idėjas, nutarta padaryti išimtį ir žaliame herbinio skydo lauke, kuris simbolizuoja miškus, pavaizduoti iš Gediminaičių stulpų ir Jogailaičių dvigubų kryžių sukurtą originalią naują auksinę figūrą, kuri simbolizuotų patriotiškumą, kovas dėl laisvės ir Lietuvos valstybingumo tęstinumo bei meilę tėvynei, įprasminant mintį, kad tuo metu valstybė buvo miškuose ir mažuose miesteliuose.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Herbas patvirtintas 2019 m. gegužės 24 d. LR Prezidentės dekretu Nr. 1K-1649.[2] Gegužės 25 d. herbas pašventintas.[3] Etalono autorius – Juozas Galkus.[4].

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Bendruomenei pristatyta Šimkaičių vėliava. Etaplius.lt (tikrinta 2021-09-02).
  2. LR Prezidento dekretas Nr. 1K-1649
  3. Lietuvos heraldikos komisija tvirtindama Šimkaičių herbą padarė ypatingą išimtį. 2019-05-23, Mlaikas.lt (tikrinta 2021-09-02).
  4. Lietuvos heraldikos komisija. Naujai sukurtas Šimkaičių herbas. 2019-05-03, Facebook.com (tikrinta 2021-09-02)