Šešėlių namai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
Šešėlių namai
Kilmės šalisIspanija
RežisieriusSergio G. Sanchez'as
VaidinaGeorge MacKay

Anya Taylor-Joy

Charlie Heaton

Mia Goth
Metai2017
Trukmė110 minučių
KalbaAnglų
Pajamos12.2 mil. JAV dolerių

Šešėlių namai (filmas) (Ispaniškai: El secreto de Marrowbone) – 2017 m. ispanų psichologinė siaubo drama, sukurta anglų kalba. Filmo scenarijų parašė ir režisavo Sergio G. Sanchez'as. Pagrindinius vaidmenis atlieka aktoriai George'as MacKay'jus, Anya Taylor-Joy, Charlie'is Heaton'as, Mia Goth ir Matthew Stagg'as. Filmas yra apie Meroubounų vaikų gyvenimą motinos paveldėtuose namuose nuošaliame Meino kaime. Čia vaikams tenka susidurti su nepaaiškinamais reiškiniais.

Filmo „Šešėlių namai“ premjera įvyko 2017 metų Toronto tarptautiniame filmų festivalyje, o 2017 metų spalio 27 dieną „Universal Pictures“ filmą išleido Ispanijoje.

Filmo pelnas pasiekė 12.2 milijono JAV dolerių.[1]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Filme pasakojama, kaip 1968 m. moteris, vardu Rouzė, atsiveža keturis savo vaikus iš Anglijos į savo vaikystės namus – Meroubounų rezidenciją mažame Meino kaime. Ji ragina juos pamiršti praeitį ir čia kurti naujus prisiminimus. Iš pradžių viskas klostėsi gerai, vaikai susidraugauja su mergina, vardu Alė, tačiau Rouzės sveikata pablogėja ir ji miršta, palikdama savo vaikus Džeką, Džeinę, Bilį ir Semą. Prieš mirtį Rouzė liepia Džekui slėpti žinią apie jos mirtį, kol jam sukaks 21 metai ir jis legaliai galės rūpintis savo broliais ir seserimis. Tačiau žmogus, nuo kurio šeima pabėgo, juos suranda.

Praėjus pusei metų broliai ir sesuo vis dar gyvena name. Visi veidrodžiai yra paslėpti arba uždengti, kad apsaugotų juos nuo „vaiduoklio“, kuris, matyt, jau kelis mėnesius nebuvo pasirodęs. Vienintelis Džekas išeina iš namų ir lankosi vietiniame mieste, kad pasirūpintų bet kokiais būtiniausiais dalykais. Jis vis dar bendrauja su Ale, slėpdamas nuo jos savo praeitį, tačiau Alę įsimylėjęs miesto advokatas Tomas Porteris, kuris yra atsakingas už Maroubounų dvarą, turi savų kėslų.

Tomas praneša Džekui, kad ateis atsiimti 200 JAV dolerių mokesčio ir Rouzės parašo, kad galėtų užbaigti nuosavybės turto perdavimą vyriausiajam sūnui – Džekui. Beviltiškai ieškodamas pinigų, Džekas panaudoja „prakeiktus“ jų tėvo pinigus ir duoda Tomui 200 JAV dolerių. Tuo tarpu Džeinė suklastoja mirusios motinos parašą popieriuose ir taip užbaigia sandėrį.

Po kelių incidentų vaikai tiki, kad „vaiduoklis“ sugrįžo, nes jie panaudojo tėvo pinigus. Bilis „grąžina skolą“ užlipęs ant stogo – išmeta dėžę su likusiais pinigais per kaminą į palėpę. Semas įsėlina į seną motinos kambarį, kuriame laikomi visi veidrodžiai. Viename iš jų pamato „vaiduoklį“ ir išsigąsta. Pasirodo, kad „vaiduoklis“ – jų smurtaujantis tėvas, kuris buvo užmūrytas palėpėje ir mirė badu. Džeinė siūlo jį tinkamai palaidoti, bet Džekas su šia mintimi nesutinka.

Po to, kai Alė tvirtai atmeta Tomo pasiūlymus, šis duoda jai aplanką, kuriame yra Meroubounų brolių ir sesers tyrimas. Viduje esančios bylos atskleidža, kad jų tėvas, Saimonas Ferbernas, yra liūdnai pagarsėjęs nusikaltėlis. Jis buvo nuteistas, tačiau vėliau pabėgo iš kalėjimo.

Namuose Džeinė pamato į palėpę nutemptą negyvą meškėną, todėl yra įsitikinusi, kad Saimonas yra vis dar gyvas.

Tomui pranešama, kad jo potencialų darbdavį jis domina kaip partneris. Jam siūloma 10% jų dalies už 5000 JAV dolerių, kurių Tomas neturi. Vyras mano, kad Meroubounų vaikai turi 10 000 svarų sterlingų, kurie buvo nurodyti kaip dingę iš Saimono Ferberno turto, dėl to ima šantažuoti Džeką. Bilis palėpėje vos išvengia Saimono užpuolimo, todėl ragina Džeką kartu susidoroti su Saimonu, tačiau jų ginčas nutrūksta, kai Džekas, ištiktas priepuolio, apalpsta.

Džeinė nusprendžia, kad jie turi pasakyti Alei tiesą. Jie išsiunčia merginai savo dienoraštį. Kol Alė jį skaito, į Meroubounų namus atvyksta Tomas, kuris, pamatęs užmūrytą palėpės įėjimą, yra įsitikinęs, kad ten paslėpti pinigai, todėl išgriauna sieną.

Dienoraštyje parašyta, kad kai Saimonas prieš šešis mėnesius rado namą, o Džekas užrakino savo brolius ir seserį palėpėje. Pinigų dėžutę jis bandė grąžinti Saimonui nuošalioje paplūdimio vietoje, tačiau ten jį tėvas sumušė. Kai Džekas atgavo sąmonę, jis grįžo į namus ir suprato, kad Saimonas per kaminą įlipo į palėpę ir nužudė savo vaikus. Užmūrijęs palėpę, Džekas ruošėsi nusižudyti, tačiau, imituodamas motiną, jis pradėjo „kurti naujus prisiminimus“: paslepė visus veidrodžius, kad neprimintų sau, kad yra vienas ir dėl tos pačios priežasties vengė eiti į palėpę. „Broliai ir sesuo“ galiausiai tapo alternatyviomis asmenybėmis jo galvoje.

Sužinojusi tiesą, Alė nueina į Meroubounų namą ir pastebi, kad skirtingos Džeko asmenybės ginčijasi tarpusavyje. Ji bando nuraminti vaikiną, bet jis išvaro Alę, nenori susitaikyti su savo brolių ir sesers mirtimi. Pastebėjusi Tomo daiktus, mergina užlipa į palėpę ir randa išdžiūvusius Džeinės, Bilio ir Semo lavonus bei mirštantį Tomą. Ji susiduria su žiauriu Saimonu, šaukiasi alternatyvių Džeko asmenybių pagalbos. „Bilis“ reikalauja Džeko, kad leistų jam tuo pasirūpinti. Galiausiai Džekas leidžia „Biliui“ perimti valdžią ir nužudo Saimoną.

Po kurio laiko Alė nusprendžia pasilikti ir prižiūrėti Džeką, jam grįžus iš psichiatrijos ligoninės. Ji nepaiso gydytojo rekomendacijos reguliariai Džekui gerti vaistus, nes supranta, kad jis yra laimingesnis, tikėdamas, kad jo broliai ir sesuo yra gyvi. Jis vis dar mato juos žaidžiančius kieme.

Vaidina[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

George'as MacKay'jus

Anya Taylor-Joy

Charlie'is Heaton'as

Mia Goth

Matthew Stagg'as

Filmo kūrimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2016 m. gegužę buvo paskelbta, kad Sergio G. Sánchezas rašys ir režisuos filmą, o J. A. Bayona prodiusuos kartu su Belen Atienza.[2][3] 2016 m. liepą prie filmo komandos prisijungė aktoriai Anya Taylor-Joy, Mia Goth, George MacKay ir Charlie Heaton.[4]

Premjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasaulinė filmo premjera įvyko tarptautiniame Toronto kino festivalyje 2017 m. rugsėjo 11 d.[5][6]

„Universal Pictures“ jį išleido Ispanijoje 2017 m. spalio 27 d.[7]

Filmas „Šešėlių namai“ taip pat buvo išleistas teatruose Jungtinėje Karalystėje 2018 m. liepos 13 d.[8]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Šešėlių namai”. Box Office Mojo. IMDb.
  2. Maikas Flemingas Jaunesnysis. (2016 gegužės 10). „ Filmai „Apgaulės meistrai 3”, „Patriotų diena”, „Nėra išėjimo”, „Amerikietis žudikas” Kanuose”. Deadline Hollywood
  3. Džonas Houpvelas, Emilijanas De Pablosas (2016 gegužės 10). „Kanai: Lionsgate Intl. išleidžia „Šešėlių namus” visame pasaulyje”. Variety.
  4. Patrikas Haipsas (2016 gegužės 8). „Filmo „Morgan” žvaigždė Anya Taylor-Joy prisijungia prie trilerio „Šešėlių namai””. Deadline Hollywood
  5. Styvas Pondas (2017 rugpjūčio 15). „Arono Sorkino, Bri Larson ir Luiso C. K. filmai pridėti į Toronto filmų festivalio sąrašą”. The Wrap
  6. „Šešėlių namai”. Toronto tarptautinio filmų festivalio internetinis puslapis.
  7. Kelė Maršman (2017 balandžio 20) Horror Fuel.
  8. „Šešėlių namai” www.filmdates.co.uk.