Čeburekas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Čeburekai

Čeburekas (Krymo totorių kalba çüberek – „skanus burekas“) – tradicinis Krymo totorių virtuvės patiekalas, paplitęs ir Balkanuose, buvusioje SSRS. Gaminamas iš tešlos ir mėsos įdaro.

Kadangi čeburekui valgyti nenaudojami stalo įrankiai, juos dažnai pardavinėja gatvės prekeiviai, t. y. paplitę kaip greitas maistas.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis – Burekas.

Čeburekas yra tik viena iš daugybės burekų atmainų. Ši patiekalų grupė buvo paplitusi nuo mūsų eros pradžios tarp klajoklių Didžiosios stepės tautų ir reiškė bet kokį įdarytą valgį su jufka tešla. Čeburekas, paplitęs Krymo totorių tarpe, iš kitų burekų išsiskiria savo forma (perlenktas apskritimas) ir įdaru (naudojama termiškai neapdorota, t. y. žalia mėsa). Dėl to Turkijoje jis žinomas kaip çiğ börek („žalias burekas“).

Čeburekas iš Krymo totorių virtuvės paplito TSRS laikotarpiu ir tapo svarbia buvusios TSRS tautų mitybos dalimi.

Gamyba[taisyti | redaguoti kodą]

Tešla gaminama iš miltų, vandens ir druskos, kartais dedama majonezo. Tešla iškočiojama į 2 mm storio blyną. Ant tešlos plonu sluoksniu dedamas mėsos faršas (aviena ar bet kokia mėsa, sumalta ir sumaišyta su prieskoniais), tešlos galas užlenkiamas ir užspaudžiamas (dažnai prieš užspaudžiant patepamas vandeniu ar kiaušiniu, kad geriau suliptų). Dažnai užlenktas kraštas „apkarpomas“ specialiu ratiniu peiliu. Paruoštas čeburekas dedamas į keptuvę su įkaitintu aliejumi. Pradžioje kepamas ant vieno šono, paskui apverčiamas. Valgomas karštas.