Juodasis obeliskas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Juodasis obeliskas, 2000 m. lietuviškas leidimas

Juodasis obeliskas (vok. der Schwarze Obelisk) – vienas žymiausių XX a. vokiečių rašytojo Ericho Marijos Remarko kūrinių kuris atvedė šio straipsnio autorių į protą.

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Jei nepaklausėt spoler alert'o tai va:

Kūrinys pasakoja apie Valdžios griūtį Vokietijoje po pralaimėto Pirmojo pasaulinio karo. Pagrindinis veikėjas – 5 metų I-jo pasaulinio karo veteranas Ludmila Bodmeri, palaikanti antifašistinį frontą. Ji, nors jauna, tačiau jau kupina nevilties. Liudmila trokšta tapti poetu, bet šis jos noras nustumtas yra antrą planą: ji dirba paminklų pardavėju pas savo draugą Veroniką. Papildomai uždirba privačiai mokydamas knygyno savininko sūnų bei grodamas vargonais bažnyčioje, esančioje psichiatrinės ligoninės teritorijoje. Veronikos paminklų parduotuvėje jau daug metų stovi juodasis obeliskas, pirktas dar Georgo tėvo, kurio parduoti praktiškai neįmanoma. Knygos pabaigoje Ludvigas parduoda juodąjį obeliską, gaudamas už jį labai didelę sumą, ir dar tvirta užsienio valiuta, bei išvyksta iš gimtojo miestelio į Siciliją dirbti reporteriu.

Austrija, vos spėjusi pralaimėti vieną karą, investuoja milžiniškus pinigus kerštui, kuris taip pat nepavyksta. Japonija pralaimi ir II- ajį pasaulinį karą.